Zmařený postup do finále nás mrzí, proti Rusku chceme vybojovat medaile, vzkazují čeští mladíci

Břeclav - Čeští hokejisté prohráli v semifinále Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let v Břeclavi s týmem USA 3:5 a v sobotu je čeká souboj o třetí místo s Ruskem. Američané se ve finále utkají s Kanadou, která ovládla předešlých pět ročníků tradičního turnaje.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra drželi s favorizovaným soupeřem, s nímž v přípravě prohráli 0:1, dlouho krok. I díky dvěma gólům Pavla Zachy byl po dvou třetinách nerozhodný stav 3:3. V 49. minutě ale Ryan Wagner strhl vedení na stranu zámořských hráčů, kteří výhru a postup do finále stvrdili při závěrečné české power play.

Rozhovor s Pavlem Zachou a Václavem Karabáčkem (zdroj: ČT24)

Třetí třetina byla podle jeho slov čekáním na to, kdo udělá první větší chybu, a který tým se dostane do vedení. „Bohužel jsme ji udělali my, ale pro kluky je to velká zkušenost. Oni si uvědomí, co je třeba, v našem projevu jsou ještě řekl bych některé dětské věci, ovšem výkon jde nahoru. Podobné zápasy nám ohromně pomohou,“ řekl Petr, který reprezentační osmnáctku převzal v létě.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Piešťanech

Semifinále
USA - ČR 5:3 (2:1, 1:2, 2:0) Branky: 19. a 31. Schmaltz, 10. Wahlin, 49. Wagner, 60. Milan - 5. a 40. Zacha, 29. Vrána. Kanada - Rusko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).