Occamova břitva míří na šumperský festival Deadline

Šumperk – Termín prvního filmového festivalu Deadline v Šumperku se blíží. Třídenní maratón filmových projekcí se uskuteční ve dnech 5. – 7. září v Kině Oko, v letním kině v Sadech 1. máje, v prostoru Music Machine i kavárny Svět.

„Jedná se o skromný filmový festival, který ale do Šumperka přivede zajímavou filmovou tvorbu napříč žánry. A letos dokonce filmové tvůrce a možnost podebatovat s nimi. Součástí jsou i doprovodné hudební akce,“ říká Kamila Hlochová, organizátorka festivalu.

Promítáním pod širým nebem v šumperském letním kině bude festival zahájen ve čtvrtek 5. září a návštěvníci se mohou těšit na filmovou novinku režiséra Ariho Folmana Futurologický kongres.

Pátek bude patřit Ondřeji Sokolovi. Diváci uvidí šestnáctiminutovou ukázku z nového filmu Krásno, ve kterém režíruje Ondřej Sokol sám sebe, po projekci proběhne krátká debata s tvůrci. Filmový večer uzavře film Occamova břitva režiséra Dana Svátka, napínavý příběh o manželské dvojici, kterou náhoda a špatné rozhodnutí svede na scestí v jejich svědomí i vztahu. Hlavní roli ztvárnili Ondřej Sokol a Zuzana Stivínová. Herci i snímek byli nominování na Zlatou nymfu, cenu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu.

V sobotu se budou promítat vybrané filmy českých i slovenských festivalů (Fresh Film Festival, Ostrava Kamera Oko, Anifilm, Jeden svět a Áčko festival).

Vstup na všechny projekce během festivalu je zdarma do naplnění kapacit.