Házenkářky Olomouce získaly třetí místo v interligové generálce

Olomouc - Poslední prověrku před začátkem interligy mají za sebou házenkářky Zory Olomouc. Byl jí tradiční Pohár míru, ke kterému si letos přizvaly hodně silné soupeře. Zora ve čtyřčlenném turnaji porazila pouze rakouský Wiener Neustadt a skončila třetí. Vítezství si odvezl rumunský vicemistr HCM Baia Mare.

Olomoucký tým se v létě musel vypořádat hlavně s odchodem Barbory Raníkové. Reprezentační brankářka odešla do francouzských Mét a nahradit se jí pokusí Michaela Dederlová, která na Hanou přestoupila ze Zlína.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

Zoru posílila také reprezentantka Kristýna Salčáková, která by měla vyřešit potíže s levými křídly. Do tohoto posledního utkání proti Wiener Neustadtu ale kvůli lehčímu zranění nezasáhla. Zora do něj šla se dvěma porážkami, když nestačila na Šalu ani supersilné rumunské Baia Mare. V posledním vystoupení ale trápila soupeřky vysunutou obranou i pestrým zakončením a po výhře 27:19 obsadila v turnaji třetí místo.

Hlavním cílem Olomouce bude vrátit se po dvou méně úspěšných sezonách do boje o medaile. Sezónu Hanačky zahájí v sobotu zápasem v Písku.