Posílené Královo Pole zahájilo extraligu výhrou nad favoritem z Lovosic

Brno - Házenkáři KP Brno vstoupili do extraligové sezony nejtěsnějším možným vítězstvím. Hostující hráče Lovosic porazili 25:24 díky rozdílovému gólu Jana Hubáčka v samém závěru utkání.

Brno chtělo sezonu odstartovat podobně jako tu loňskou. Tehdy v úvodu Brněnští vyhráli dokonce pětkrát v řadě, sezona se však nakonec ani jednomu z týmů moc nepovedla - Brno hrálo jen o udržení, Lovosice skončily bez medaile. Po létě natěšeným fanouškům předvedli dnes hráči obou týmů nadprůměrnou házenou. V prvním poločase se oba týmy předháněly, kdo předvede výkonnější ofenzivu, nakonec to po třiceti minutách bylo 15:15. Závěr zápasu rozhodl jediný gól - ten vstřelil brněnský Jan Hubáček a jeho tým díky němu porazil Lovosice 25:24.

Extraliga házenkářů - 1. kolo:

KP Brno - Lovosice 25:24 (15:15)

Nejvíce branek: Kubis 6/6, Hubáček 5, Hajčman a Mičola po 4 - Motl 9/1, Jonáš 4. Rozhodčí: Hanák, P. Novák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 450.

Karviná - Přerov 27:22 (7:9)
Nejvíce branek: Vančo 7/1, S. Mlotek 5, Sliwka 5/1 - Frančík 9/3, Hastík 6. Sedmimetrové hody: 5/2 - 4/3. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 400.