Řidiči, používáte bezpečnostní pásy? Začala kontrolní akce

Novojičínsko - Na kontroly bezpečného poutání v autech se tento týden zaměřují dopravní policisté na Novojičínsku. Podle zákona totiž musí být řidič i spolujezdec připoután na sedadle bezpečnostním pásem. V opačném případě hrozí ztráta dvou trestných bodů a pokuta dva tisíce korun.

Kontrolní akce dopravních policistů se dnes odpoledne například koná v Příboře na Novojičínsku. Policie se především zaměřuje na to, zda jsou řidiči a jejich spolujezdci připoutáni bezpečnostními pásy. Kontroly probíhají od začátku týdne a hned v pondělí bylo pokutováno šestnáct řidičů.

Novojičínským policistům jde o to, aby snížili počet mrtvých nebo zraněných řidičů na cestách. Ročně by tak podle policejních statistik nemuselo zemřít na silnicích až tři sta lidí. 

Před dvěma týdny na to například doplatili dva mladí lidé ve věku 22 let, kteří nepřežili čelní srážku osobního auta s nákladním na Karvinsku. Jejich devatenáctiletou spolujezdkyni transportoval vrtulník s těžkými zraněními do ostravské fakultní nemocnice. Při vyšetřování policisté zjistili, že nikdo z nich nebyl v okamžiku nárazu připoutaný.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky