Obyvatelé Hranic mohou na problémy upozorňovat mobilním telefonem

Hranice – K upozornění na problémy a nedostatky bude v Hranicích od pondělí stačit obyčejný mobilní telefon s fotoaparátem. Radnice totiž spustí novou službu, ušitou na míru pro chytré telefony i internetové rozhraní.

„Město tak budou moci rychle upozornit například na díry na silnici, poškozené dopravní značky, na nefunkční veřejné osvětlení nebo přeplněné kontejnery,“ sdělil mluvčí radnice Petr Bakovský.

„Po stažení aplikace Dej Tip bude stačit, když uživatel svým mobilem vyfotí závadu, vybere jednu z možných kategorií, případně doplní komentář a odešle. Na základě GPS souřadnic z telefonu poté tato aplikace sama předá požadavek příslušné obci," uvedl mluvčí radnice.

Kategorií, do kterých mohou obyvatelé města zasílat své snímky, je dvanáct. Patří mezi ně například černé skládky, dopravní značení, sportoviště, kanalizace či veřejná zeleň. „Zaslaný tip je anonymní, město tedy neví, kdo je jeho autorem. Z telefonu je totiž odeslána pouze fotografie s GPS souřadnicemi, kategorie závady, komentář a operační systém a typ telefonu," dodal mluvčí radnice.

Informace obdrží příslušní pracovníci města. Na webových stránkách radnice www.mesto-hranice.cz se poté lidé dozví, jak je s připomínkami nakládáno. Moderní technologie umožňující rychlé upozornění na případné nedostatky ve městě nebo místní části se podle Bakovského již osvědčila v několika městech. Lidé mohou nadále při řešení problémů využít také e-mailovou poštu, zatelefonovat na patřičný odbor městského úřadu či oznámit problém osobně.

Hranice se řadí mezi města, která se technologických vychytávek nebojí. Už v lednu tohoto roku radnice spustila speciální aplikaci, díky které každý, kdo si prohlíží internetové stránky má zároveň možnost zjistit, který úředník je právě ve svém zaměstnání a tím i k dispozici občanům.