Vznikla nová společnost Strojírny a stavby Třinec

Třinec – Hutní společnost Třinecké železárny (TŽ) má novou dceřinou firmu Strojírny a stavby Třinec. Ta vznikla díky spojení dalších dceřiných společností, Strojírny Třinec a D5.

„Důvodem bylo hlavně zvyšování efektivity řízení, zjednodušení řídících, komunikačních i výrobních procesů,“ řekla mluvčí TŽ Petra Jurásková.

Strojírny Třinec byly rozděleny na dvě části: Drobné kolejivo, jež se sloučilo s mateřskou firmou, a Strojírny, které se spojily s firmou D5. Nová firma bude podle Juráskové pracovat na rozšiřování portfolia svých výrobků a jejich umístění na české i zahraniční trhy.

Třinecké železárny
Zdroj: ČTK
Autor: Jaroslav Ožana

Třinecké železárny mají téměř 6000 zaměstnanců. „Počet zaměstnanců zůstane i po sloučení obou subjektů zachován. Velmi si ceníme schopných a kvalifikovaných pracovníků, kteří jsou jedním z předpokladů dosažení stabilního postavení na domácím i zahraničním trhu," uvedl předseda představenstva a ředitel nové společnosti Miroslav Kovářík.

Třinecké železárny
Zdroj: ČTK
Autor: Jaroslav Ožana

Společnost Strojírny a stavby Třinec se orientuje především na výrobu pro strojírenský, hutní, energetický a loďařský průmysl. Firma zaměstnává přes 1500 lidí. Roční obrat předpokládá ve výši 1,5 miliardy korun.

Společnost dosáhla minulý rok zisku 793 milionů korun, což bylo o 584 milionů méně než v roce 2011. Podnik loni vyrobil 2,49 milionu tun oceli, což je o 0,5 procenta více než v roce 2011 a nejvíce v zemi.