V Mošnově přistáli akrobaté Turkish Stars

Mošnov - Na Mošnovském letišti dnes přistály jedny z největších hvězd letošního ročníku Dnů NATO – turečtí akrobaté Turkish Stars. V Mošnově se ukázali už před dvěma lety. Připravují se i dopravní policisté, v terénu jich bude stovka.

Krátce po dvanácté hodině nad Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově začaly bouřit motory čtyř stíhaček NF-5 tureckých akrobatů Turkish Stars. Před dosednutím na plochu přihlížejícím ještě asi dvacet minut předváděli, co všechno umí.

Téměř ihned po přistání prvních čtyř strojů se na nebi objevily zbylé tři.

„Snažíme se, aby obě dvě akrobatické skupiny přistály s dostatečných předstihem nebo časovou rezervou, protože počasí nám může zkomplikovat jejich přílet. Obě dvě skupiny přiletěly z velkých vzdáleností, tak jsme rádi, že už je tady všechny máme a můžeme se na ně těšit o víkendu,“ uvedl Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000.

Turecké akrobaty čeká zítra ještě nácvik. Jejich vystoupení pak diváci uvidí v sobotu i v neděli před čtvrtou hodinou odpoledne.

Na víkend už se připravují i dopravní policisté. Řidičům doporučují využívat hlavní silnice, odkud je pak nasměrují přímo na parkoviště. Jako každý rok totiž do Mošnova míří desítky tisíc aut, návštěvníci tak musí počítat s kolonami.

„Doporučujeme všem vyjet včas, centrální parkoviště se otevírá i v sobotu i v neděli již v šest třicet ráno a areál akce v osm třicet ráno. Kdo si přivstane a přijede již v časných ranních hodinách, tak jednak uvidí celý program a pak dojede bez komplikací,“ informoval Jiří Zlý, ředitel dopravní policie MS kraje.

Mošnovské letiště bude po dobu trvání Dnů NATO v běžném provozu a normálně odbaví všechny plánované civilní lety. Doprovodný program začíná už zítra, kdy se v Minikině Kavárna v centru Ostravy koná Den s dokumenty České televize.