Boleslav smetla Litoměřice, vyhrála i Olomouc

Praha - V první hokejové lize zůstalo i po třetím kole kvarteto týmů, které ještě neztratily body. S největšími favority a účastníky baráže o extraligu z minulého ročníku, Mladou Boleslaví a Olomoucí, se udržela mužstva Jihlavy a Berouna.

V čele tabulky je Mladá Boleslav díky nejlepšímu skóre, které podpořila dnešním vítězstvím 7:1 nad Litoměřicemi. Domácí posunuly k výhře dvě proměněné přesilovky v první třetině. Litoměřice před polovinou zápasu rovněž v početní výhodě zkorigovaly stav kontaktním gólem Procházky na 1:2, ale Středočeši v dalším průběhu utkání nastříleli pět gólů. Dvakrát se trefil Nouza.

Olomouc v duelu s Kadaní vedla už ve 3. minutě po brankách Kucharczyka a Kindla 2:0. Hosté však dokázali v přesilovce díky Jírovi snížit a v 11. minutě málem srovnali, ale Charousek trefil jen tyč. Ve druhé části Mora navýšila náskok díky čtvrté formaci.

Nejprve nachystal branku Králíkovi efektním sólem Švaňhal a v závěru třetiny dokonce v oslabení ujel Kindl, Strmeň jeho blafák kryl, ale na Švaňhalovu dorážku už nestačil. Ve třetím dějství už měli domácí hru ve své moci a pohlídali si výhru 4:1.

Jihlava prodloužila i bez veterána Viktora Ujčíka vítěznou sérii v Mostě, kde vyhrála 5:2. Venku uspělo i překvapení úvodu sezony Beroun, který zvítězil 4:3 na ledě omlazeného Ústí nad Labem. První domácí výhru v ročníku zaznamenaly České Budějovice, které před více než čtyřtisícovou návštěvou porazily 4:0 Šumperk. Tři góly nastřílel Motor díky Kotalíkovi, Ondřejovi a Bártovi už do 5. minuty.

3. kolo první hokejové ligy:

Most - Jihlava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1) Branky: 13. a 21. Smolka - 4. Zeman, 15. Prokš, 21. Seman, 33. Velecký, 57. Mikeš. Rozhodčí: Svoboda - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:5, navíc Drtil (Most) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 456.

Havlíčkův Brod - Třebíč 2:4 (1:1, 1:2, 2:2) Branky: 37. a 47. Havel - 55. z tr. střílení a 60. Holec, 5. Vondráček, 39. Laš. Rozhodčí: Hrubý - Kis, Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1303.

Ústí nad Labem - Beroun 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) Branky: 33. Budínský, 51. D. Boháč, 58. Roubík - 34. a 42. Dalecký, 19. Šenkeřík, 25. Kubica. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 969.

Olomouc - Kadaň 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) Branky: 3. Kucharczyk, 3. Kindl, 32. Králík, 40. Švaňhal - 9. Jíra. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1017.

Benátky nad Jizerou - Havířov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) Branky: 8. Vlach, 19. Šimek - 18. Klimša, 32. Jakúbek, 53. Pechanec. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Svobodová. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:3. Diváci: 279.

Mladá Boleslav - Litoměřice 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Branky: 5. a 48. Nouza, 18. Broš, 30. Koudelka, 34. Klimenta, 37. Žabka, 55. Pabiška - 29. Procházka. Rozhodčí: Schmejkal, Škrbák - Beneš, Krátký. Vyloučení: 12:10, navíc Lenc - Krstev 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 2390.

České Budějovice - Šumperk 4:0 (3:0, 1:0, 0:0) Branky: 2. Kotalík, 3. Ondřej, 5. Bárta, 35. Novák. Rozhodčí: Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4185.