Souboj házenkářského obra s trpaslíkem se nekonal. České hráčky norské hvězdy potrápily

Zlín - České házenkářky v prvním přípravném utkání s Norskem sahaly po senzaci. Nad úřadujícími mistryněmi světa téměř celý zápas vedly a favorizovaný soupeř zápas otočil až v samém závěru. Norsko zvítězilo o jedinou branku 24:23.

Favorizovaným Norkám se asi ještě dlouho bude zdát o famózních zákrocích brankářky Lucie Satrapové. Ta věhlasné střelkyně celý zápas přiváděla k beznaději a měla rozhodující podíl na tom, že Češky ještě deset minut před koncem nad světovými šampiónkami vedly.

„Moc jsem si to užila. Zachytat si proti tak věhlasným soupeřkám, to se mi už v kariéře nemusí poštěstit. Můj výkon byl každopádně podpořen výbornou obranou,“ pochválila svoje spoluhráčky brankářka Satrapová. 

Gigant světové házené ale nakonec svůj skalp proti s nasazením hrajícím češkám uhájil. V samém závěru strhl těsné vedení na svou stranu a svěřenkyním trenéra Bašného už nepomohl ani závěrečný vabank při hře bez brankářky.

„S výkonem jsem spokojený, mrzí mě výsledek, dnes jsme si rozhodně zasloužili vyhrát. V závěru se u Norek projevily zkušenosti, které bychom už měli mít i my,“ litoval po utkání trenér české reprezentace Jan Bašný. 

Sebevědomí královen světové házené budou moci české reprezentantky znovu nahlodat už v pátek, kdy s nimi další přátelské utkání sehrají v Olomouci.