Klokan se chytá za ocas, prozradil trik na odchyt vačnatce pracovník ZOO

Brno - Ke kurióznímu hlášení dnes ráno vyjeli brněnští strážníci. Zavolali je obyvatelé městské části Tuřany, kterým kolem domů pobíhal dospělý klokan. Klokan utekl z farmy Jižanský dvorek v Brně-Horních Heršpicích, kam ho pracovníci ZOO krátce po odchytu odvezli. Samec Skippy je tak už znovu se svojí klokaní partnerkou Viki a jejich potomkem.

Krátce po sedmé hodině ráno se na dispečinku brněnských strážníků rozdrnčel telefon. „Ozvali se nám místní myslivci s tím, že tady viděli běhat klokana. Později dokonce strážníkům ukazovali fotku v mobilním telefonu,“ popsal událost mluvčí Městské policie města Brna Jakub Ghanem.

Strážníkům se klokana podařilo zahnat do zeleně ve slepé uličce, odkud nemohl utéct. Zvíře tak klidně vyčkávalo a krmilo se trávou. Trojice stážníků vačnatce hlídala do doby, než přijela odchytová služba z brněnské ZOO. Těm se na první pokus klokana nepodařilo chytit, z lesíku utekl do jedné z blízkých zahrádek.

K úspěšnému zakončení akce odborníkům nakonec pomohla odchytová síť a vlastní zručnost. „Síť jsme postavili tak, aby nám vznikl trychtýř, do kterého jsme klokana nahnali. Pak už bylo potřeba ho v první fázi chytit za ocas, pak zafixovat přední část těla. Zadní nohy má klokan velmi silné, proto je bezpečné držet ho za ocas – v tu chvíli kope dopředu a nemůže člověka zranit,“ vysvětlil pracovník brněnské ZOO Štěpán Machek.

Znehybněného klokana, kterému navíc veterinář dal silná sedativa na uklidnění, pak pracovníci ZOO naložili do přepravního boxu a odvezli do karantény. „Je bez známek poranění, v dobré kondici, dobře živený. Co nejdříve ho předáme jeho majiteli,“ dodal krátce po odchytu veterinář Stanislav Mazánek.

Klokan Skippy utekl z farmy Jižanský dvorek v Brně-Horních Heršpicích. Tam ho také pracovníci ZOO odvezli. V tuto chvíli už je tak znovu se svou klokaní partnerkou Viki a jejich potomkem.

/*json*/{"map":{"lat":49.14804340233,"lng":16.655788421631,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.147427586158,"lng":16.656239032745,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/