Kvitová přehrála světovou juniorskou jedničku Bencicovou

Tokio - Petra Kvitová načala úspěšně turnaj v Tokiu. Sedmá nasazená hráčka si poradila se světovou juniorskou jedničkou Belindou Bencicovou ze Švýcarska a zdolala ji po setech 7:5 a 6:4 a postoupila do třetího kola. Kvitovou zkusí napodobit i Lucie Šafářová. Ta už rozehrála 2. kolo s turnajovou osmičkou Robertou Vinciovou z Itálie, se kterou má bilanci 1:4.

Kvitová měla s šestnáctiletou Bencicovou, 326. hráčkou žebříčku WTA, plné ruce práce. První set rozhodla až brejkem ve dvanácté hře. Druhý set byl na chvilku kvůli dešti přerušen a Kvitová jako první za stavu 3:3 přišla o podání. Ve zbylých třech gamech ale povolila Švýcarce slovenského původu jen tři míče.

„První kola jsou pro mě vždycky obtížná a jsem ráda, že jsem prošla dál. Belinda je mladá, nadějná a hrála velmi dobře. Zkušenosti mi určitě pomohly,“ řekla Kvitová v rozhovoru po utkání, ve kterém si pomohla pěti esy a 33 vítěznými údery.

Příští soupeřkou třiadvacetileté Kvitové, semifinalistky v Tokiu z roku 2011, bude Číňanka Pcheng Šuaj nebo americká tenistka Madison Keysová.