Soud potrestal muže, který chtěl zapálit svoji družku

Brno - Brněnský krajský soud dnes poslal Ladislava Kovaříka do vězení na 16 a půl roku za pokus o vraždu. Potrestal jej za to, že letos v dubnu na jedné z brněnských ubytoven polil svoji o rok starší družku slivovicí a ženu zapálil. Utržila četné popáleniny po celém těle. Zapálením vyvrcholily dlouhodobé partnerské spory.

Kovařík vinu zásadně odmítá a dokonce jej hájí i sama poškozená. Soudu řekla, že se s Kovaříkem v opilosti přetahovala o slivovici a destilátem se přitom potřísnila. Oheň se na ní vzňal, když si zapálila cigaretu. Tuto verzi ale popírají svědci. Podle soudu žena vypovídá účelově, aby hájila partnera, který jí sice přivodil bolestivá zranění, ale který s ní manipuluje.

Bezprostředně po události svědci slyšeli, jak se těžce zraněná žena svého druha ptá, proč ji zapálil. Kovařík tehdy činu litoval a chtěl se prý oběsit. Záhy však dorazila policie. Rozsah zranění je velký. „Utrpěla vážné popáleniny na celém obličeji, na dekoltu, břiše a nohách, měla inhalační trauma, popáleninový šok a musela podstoupit několik operací. Ke smrti nedošlo jen díky vysoce specializované péči,“ řekl soudce Pavel Göth, který se kauzou zabýval. Připomněl, že Kovařík má problémy se svým agresivním chováním, kvůli němuž byl již několikrát soudně trestán. Odsouzený muž se může proti verdiktu odvolat k olomouckému vrchnímu soudu.