Dobrovolnice ČČK z Prachaticka se zapojily do sbírky pro Světlušku

Hned tři zářijové dny bylo možné v Prachaticích, Vimperku a Strunkovicích nad Blanicí potkat Světlušky čili dobrovolnice Českého červeného kříže, které se zapojily do celostátní sbírky pro Světlušku - dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světlušky na Prachaticku získaly celkem 14.712 Kč.

Již od roku 2003 Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.

Dobrovolnice ČČK jako Světlušky
Dobrovolnice ČČK jako Světlušky

Sbírka Světluška podporuje např. ranou péči pro nevidomé a kombinovaně postižené děti, pořízení speciálních pomůcek jako je PC s hlasovým výstupem a braillským řádkem, čtecí lupy, mluvící zápisníky atp., pořízení vodících psů, načítání zvukových knih a komentování filmů a mnoho dalších aktivit určených dětem a dospělým se zrakovým postižením. Nadační fond pomáhal také lidem, které zasáhly letošní povodně.

Zakoupením fosforeskujícího náramku, „placky“ nebo tykadel podpořili dárci pomoc lidem s těžkým osudem a velkým elánem do života. Světlušky na Prachaticku získaly celkem 14.712 Kč.

Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice