Požár v prostějovské nemocnici: Evakuováni pacienti i novorozenci

Prostějov - Hasiči dnes časně ráno kvůli požáru kantýny v areálu Nemocnice Prostějov evakuovali dvě desítky pacientů včetně novorozenců z gynekologicko-porodnického oddělení. Nejprve začala hořet kantýna, kouř se ale rozšířil i na další nemocniční oddělení. Požár zlikvidovali hasiči během hodiny a nikdo v areálu nebyl zraněn.

Požár kantýny v areálu prostějovské nemocnice byl hasičům nahlášen krátce před 04:30. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. „Jednotky musely po příjezdu násilím vniknout do restauračních prostor. Vzápětí v hustě zakouřených místech nalezly ohnisko požáru. Kvůli technické závadě začalo hořet chladicí zařízení a oheň se rozšířil na některé vybavení a uskladněné zboží,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Kouř z kantýny zasáhl část přilehlého gynekologicko-porodnického oddělení a chirurgie, takže hasiči museli preventivně evakuovat dvě desítky pacientů, mezi nimiž byly i novorozené děti z porodnice. Podle Hošáka šlo o 11 hospitalizovaných z chirurgie a několik dětí z novorozeneckého oddělení. „Pacienti na chirurgickém oddělení, které je nad kantýnou, se pouze z preventivních důvodů přesunuli za asistence hasičů a zdravotnického personálu do druhé části oddělení, novorozence si vzali k sobě zdravotníci na sesternu,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Podle zástupců nemocnice nebyl nikdo ohrožen na životě. Zdravotníci podle Szotkowské zareagovali pohotově, nemocnice pravidelně provádí na jednotlivých odděleních požární nácviky. „Všichni pacienti jsou už zpět na svých pokojích, objekt kantýny je zajištěn a již brzy bude spuštěn provizorní prodej potravin a nápojů pro pacienty před kantýnou,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Video Požár nemocnice v Prostějově
video

Požár nemocnice v Prostějově