Kvitová udolala Venus Williamsovou a jde v Tokiu do finále

Tokio – Petra Kvitová si v Tokiu zahraje finále. V semifinále porazila v tuhém a vyrovnaném boji za dvě hodiny a 24 minut Venus Williamsovou ve třech setech 3:6, 6:3 a 7:6 (7:2). Její soupeřkou v duelu o druhý letošní titul bude buď Dánka Caroline Wozniacká, nebo Němka Angelique Kerberová. Díky postupu má Kvitová jistý návrat z 11. místa do elitní desítky světového žebříčku. Zvýšila také své šance na účast na Turnaji mistryň.

„Cítím se skvěle a jsem opravdu nadšená z toho, jak jsem hrála. Bylo to vyrovnané o pár míčích a je paráda, že jsem prošla do finále,“ řekla Kvitová bezprostředně po zápase.

Kvitová potvrdila svou mimořádnou letošní úspěšnost v semifinále, ve všech čtyřech duelech byla úspěšná. Jediný titul však získala v Dubaji. Naopak v Katowicích a New Havenu své finálové zápasy prohrála.

Do zápasu s Venus Williamsovou ztratila česká hráčka jediný set. Až Američanka, které patří v současném žebříčku po zdravotních problémech 63. místo, ji donutila k četnějším chybám. Williamsové vycházel servis, na druhou stranu ale často chybovala a Kvitová mohla předvést svou razantní a v Tokiu přesnou hru.

V prvním setu česká tenistka jako první přišla o servis. Ze stavu 0:2 ještě dokázala srovnat, na další brejk už ale neodpověděla. Ve druhé sadě Kvitová starší ze sester Williamsových nepovolila ani jeden brejkbol a sama udeřila ve čtvrté hře a vynutila si třetí set. Kvitová odehrála už jednatřicátý třísetový zápas v sezoně, což je nejvíce na okruhu WTA.

V rozhodujícím dějství si obě hráčky držely servis a každá odvrátila několik brejkbolů. Kvitová v závěru dvakrát zvládla těžkou situaci - za stavu 4:5 i 5:6 vždy vyhrála své podání čistou hrou. Tie-break rozehrála Williamsová obrovskou chybou. Z vyložené pozice trefila vysoký míč pouze do sítě. Kvitová pak Američanku zcela rozložila, zkrácenou hru ovládla 7:2 a dovedla zápas jistě do vítězného konce.