Klouzavá flétna Philippa Bernolda rozechvěla zdi kostela

Ostrava - V kostele svatého Jakuba staršího v Ostravě-Plesné v rámci Svatováclavského hudebního festivalu (SHF) vystoupil světově proslulý francouzský flétnista Philippe Bernold spolu se svým někdejším žákem a nyní již hudebním kolegou Janem Ostrým. V programu zazněly Sonáty pro flétnu, cemballo a basso continuo J. S. Bacha. Vedle znamenitých flétnistů ještě vystoupili cembalistka Alena Hönigová a violoncellista Libor Mašek.

Video Philippe Bernold vystoupil v Ostravě
video

Philippe Bernold vystoupil v Ostravě

„Ačkoli v kostele byla větší zima než venku a nástroje se chovaly trochu jinak než obvykle, hrálo se nám výborně, protože je to nádherné místo. Poprvé jsem se k Bernoldovi hlásil asi ve dvanácti, ale vzal mě až o několik let později. Tvrdím, že začít hrát na flétnu můžete vlastně kdykoli, i ve třiceti,“ říká Jan Ostrý.

Philippe Bernold patří k nejlepším flétnistům světa, je profesorem prestižní školy ve francouzském Lyonu, je rovněž dirigentem. Na svém kontě má vystoupení se špičkovými hudebníky z celého světa, doprovázel například skvělou pěvkyni Barbaru Hendrics, Yehudiho Menuhina, Jeana Pierra Rampala či Mstislava Rostropoviče.