Kauza Wolf rok od rozsudku

Ostrava – Bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf musí do středy doplatit půl milionu korun z celkem pětimilionového peněžitého trestu. Tento trest uložil Petru Wolfovi Vrchní soud v Olomouci za zneužití státní dotace. Zároveň ho poslal na šest let do vězení, kam ale nenastoupil. Dodnes se skrývá.

Exposlance Petra Wolfa hledají policisté od 24. ledna. Nástupu do vězení se vyhýbá, ovšem peníze na účet krajského soudu chodí pravidelně. „K šestnáctému dni kalendářního měsíce by měli odsouzení uhradit poslední splátku peněžitého trestu,“ oznámila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Böhmová.

Petr Wolf s manželkou zpronevěřil podle verdiktů vrchního i nejvyššího soudu jedenáctimilionovou státní dotaci, kterou dostal na dva projekty týkající se ochrany přírody a nakládání s odpady. Peníze ale použil na úhradu dovolených, posílal je neexistující firmě a výsledky projektu opsal. 

Video Reportáž Ivy Piskalové
video

Reportáž Ivy Piskalové

Zatykač na Petra Wolfa vydal v lednu Krajský soud v Ostravě proto, že do vězení dobrovolně nenastoupil a obsílky si nepřebíral. Stále je nezvěstný a pátrají po něm policisté. „Jednotlivé dílčí úkony prověřování a pátrání samozřejmě komentovat nemůžeme,“ informovala mluvčí Policie České republiky v Ostravě Gabriela Holčáková.

Spekulace o tom, kde se Petr Wolf ukrývá, dostávají jasnější obrysy díky útržkům letenek, které Česká televize získala od zdroje blízkého Wolfově rodině. Synové Petra Wolfa Tomáš a Jan letěli v úterý šestého srpna z Moskvy do Hongkongu a ve středu čtrnáctého srpna zase zpátky. Podle informací České televize strávili týden ve východní Asii se svým otcem. Komentovat na kameru to ale stále odmítají s tím, že se v nejbližších dnech dočkáme oficiálního prohlášení.