Fotbalovým Pardubicím byl zpětně kontumován zápas s Karvinou

Pardubice - Fotbalisté Pardubic ve druholigové tabulce přijdou o tři body. V jejich neprospěch byl v poměru 0:3 kontumován zápas 9. kola s Karvinou, informovala Fotbalová asociace ČR.

Východočeši doplatili na to, že do utkání nasadili brankáře Luďka Frydrycha, kterému předtím zastavila činnost disciplinární komise. Pardubice tak pykají za neoprávněný start hráče. V duelu s Karvinou přitom zvítězili 2:1, tři body si ale nyní připíše Karviná a posune se na první místo tabulky o dva body před Hradec Králové. Pardubice, které by klesly z osmé příčky na desátou, se proti verdiktu disciplinárky mohou bránit u odvolací a revizní komise.

Frydrych měl disciplinární komisí činnost pozastavenou po 8. kole poté, co se dopustil nesportovního chování po utkání na hřišti Táborska. Pardubičtí zástupci se ale pak hájili tím, že o tom kvůli administrativní chybě zaviněné špatnou komunikací s disciplinárkou neměli ponětí. „Kdybychom věděli, že je věc v řízení, tak bychom Luďka do branky nepostavili,“ uvedl sportovní manažer Pardubic Vít Zavřel.