Nový Jičín postaví útulek pro psy

Nový Jičín – Novému Jičínu chybí prostor pro odchycené psy. Městští strážníci je v současné době vozí do útulku v Kopřivnici, kde jsou ale kotce většinu roku obsazené. Nový útulek postaví město v bývalém vojenském areálu v Bludovicích.

Psy, které strážníci odchytí v Novém Jičíně, vozí do útulku v Kopřivnici. Vlastní útulek město nemá, což se před časem ukázalo jako velký problém. „V tomto roce tady máme od jarních měsíců obsazenost padesát procent. V minulém roce a v zimních měsících to bylo sto padesát procent,“ uvádí zástupce velitele Městské policie Kopřivnice Dalibor Klement. „Pokud jsme měli naplněné oba dva kotce a v útulku nám odmítli psy převzít, museli jsme odchytávání psů odmítat, pokud neohrožovali život, zdraví nebo majetek,“ informovala mluvčí Městské policie Nový Jičín Ilona Majorošová.

Nový psí útulek nechá město postavit v bývalém vojenském areálu v Bludovicích. „Tam by mělo vyrůst v první fázi patnáct kotců. Poté by měl být připraven prostor pro dalších deset kotců,“ uvedla tisková mluvčí města Nový Jičín Marie Machková. Kromě toho bude v útulku i karanténa a kotce pro psy s infekčními nemocemi. „Myslíme si, že je to skvělý krok, a chválíme ho, protože situace byla už docela vážná. Toulavých psů bylo opravdu hodně,“ vítá aktivitu města předsedkyně občanského družení Pomoc psům Novojičínsko Soňa Kafková.

Nedostatek míst v útulku chtěli v Novém Jičíně řešit už minulý rok, ale jiným způsobem. Hledali dobrovolníky, kteří by se o psy starali. Nakonec od tohoto plánu ustoupili, protože pěstounů mnoho nenašli.

Od začátku minulého roku přivezli novojičínští městští strážníci do útulku v Kopřivnici sedmdesát šest psů. Pokud půjde vše podle plánu, příští rok na podzim už by je mohli umisťovat do nového útulku v Bludovicích.