Nový Jičín postaví útulek pro psy

Nový Jičín – Novému Jičínu chybí prostor pro odchycené psy. Městští strážníci je v současné době vozí do útulku v Kopřivnici, kde jsou ale kotce většinu roku obsazené. Nový útulek postaví město v bývalém vojenském areálu v Bludovicích.

Psy, které strážníci odchytí v Novém Jičíně, vozí do útulku v Kopřivnici. Vlastní útulek město nemá, což se před časem ukázalo jako velký problém. „V tomto roce tady máme od jarních měsíců obsazenost padesát procent. V minulém roce a v zimních měsících to bylo sto padesát procent,“ uvádí zástupce velitele Městské policie Kopřivnice Dalibor Klement. „Pokud jsme měli naplněné oba dva kotce a v útulku nám odmítli psy převzít, museli jsme odchytávání psů odmítat, pokud neohrožovali život, zdraví nebo majetek,“ informovala mluvčí Městské policie Nový Jičín Ilona Majorošová.

Nový psí útulek nechá město postavit v bývalém vojenském areálu v Bludovicích. „Tam by mělo vyrůst v první fázi patnáct kotců. Poté by měl být připraven prostor pro dalších deset kotců,“ uvedla tisková mluvčí města Nový Jičín Marie Machková. Kromě toho bude v útulku i karanténa a kotce pro psy s infekčními nemocemi. „Myslíme si, že je to skvělý krok, a chválíme ho, protože situace byla už docela vážná. Toulavých psů bylo opravdu hodně,“ vítá aktivitu města předsedkyně občanského družení Pomoc psům Novojičínsko Soňa Kafková.

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

Nedostatek míst v útulku chtěli v Novém Jičíně řešit už minulý rok, ale jiným způsobem. Hledali dobrovolníky, kteří by se o psy starali. Nakonec od tohoto plánu ustoupili, protože pěstounů mnoho nenašli.

Od začátku minulého roku přivezli novojičínští městští strážníci do útulku v Kopřivnici sedmdesát šest psů. Pokud půjde vše podle plánu, příští rok na podzim už by je mohli umisťovat do nového útulku v Bludovicích.