Kvitová na Turnaji mistryň narazí na Williamsovou, Kerberovou a Radwaňskou

Istanbul – Česká tenistka Petra Kvitová již zná jména soupeřek na Turnaji mistryň v tureckém Istanbulu. Světová pětka narazí v Červené skupině na nejlepší hráčku světa Serenu Williamsovou z USA, Polku Agnieszku Radwaňskou a Němku Angelique Kerberovou. Hrát se začne v úterý.

Bílou skupinu tvoří Běloruska Viktoria Azarenková, Číňanka Li Na, Srbka Jelena Jankovičová a Italka Sara Erraniová, která hraje na Turnaji mistryň i čtyřhru.

„Už se těším, až si stoupnu na kurt. Mám na Istanbul krásné vzpomínky,“ řekla při slavnostním ceremoniálu Kvitová, oblečená v modrých šatech.

Třiadvacetiletá tenistka předloni při své premiéře prestižní turnaj vyhrála, loni kvůli nemoci po úvodní porážce ve skupině odstoupila.

Turnaj mistryň má letos zvýšenou dotaci šest milionů dolarů. Neporažená vítězka v hale Sinan Erdem Dome získá 2,145 milionu dolarů a 1500 bodů do žebříčku WTA.

Serenu Wlliamsovou v předešlých čtyřech zápasech Kvitová nedokázala porazit, letos v Dauhá ale sehrála s Američankou vyrovnanou třísetovou bitvu. Radwaňskou letos porazila, ale loni s Polkou na Turnaji mistryň ve skupině prohrála. S Kerberovou má svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy vyrovnanou bilanci 2:2, v nedávném finále na turnaji v Tokiu dokázala Němku porazit.

Turnaj mistryň má letos zvýšenou dotaci šest milionů dolarů. Neporažená vítězka v hale Sinan Erdem Dome získá 2,145 milionu dolarů a 1500 bodů do žebříčku WTA.

Los tenisového Turnaje mistryň:

Červená skupina: Kvitová (5-ČR), S. Williamsová (1-USA), A. Radwaňská (3-Pol.),Kerberová (8-Něm.).

Bílá skupina: Azarenková (2-Běl.), Li Na (4-Čína), Erraniová (6-It.), Jankovičová (7-Srb.)