Drama na R35, hořel autobus se čtyřiceti cestujícími

Olomouc – Plameny zachvátily na R35 na Olomoucku autobus vezoucí na čtyři desítky cestujících. Lidé včas utekli, při požáru nebyl nikdo zraněn.

Šlo o cizince, kteří cestovali z Krakova do Prahy. „Plameny během chvíle doslova pohltily celý autobus. Nebezpečný živel prošel přes protihlukovou stěnu až na sousedící pozemek, kde začaly hořet vzrostlé keře, tráva a část stromů,“ upřesňuje mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Na místo dorazilo několik hasičských jednotek i velkokapacitní cisterna požární stanice Olomouc. „Všem cestujícím se naštěstí včas podařilo před ničivým počínám ohně utéci. Vyvázli bez zranění. Hasiči jim poskytli náhradní přepravu hasičským autobusem do obce Staměřice,“ doplňuje Zdeněk Hošák. Lidé tam podle něj měli zajištěno přenocování před dojezdem náhradního spoje. Na místo byl také povolán psycholog hasičů, mezi cestujícími bylo i sedm dětí.

Škoda se vyšplhala na 1,2 milionu korun, ještě se ale zvýší po vyčíslení ohořelých svodidel, protihlukové stěny a škody na soukromém pozemku. Příčina požáru se zjišťuje, podle hasičů šlo zřejmě o technickou závadu.