Prostějov porazil vysoko Jindřichův Hradec a zůstává druhý

Prostějov, Praha - Šesté ligové vítězství si připsali basketbalisté Prostějova. Tentokrát porazili Jindřichův Hradec vysoko 90:59 a v tabulce dále drží druhé místo za Nymburkem. Třetí zůstává Děčín, který zvítězil ve Svitavách 81:74.

Prostějov sice prohrál o bod úvodní čtvrtinu, ale ve zbylých třech Jindřichův Hradec jasně předčil. Hostům nepomohl ani výkon Traceyho, jenž byl s 23 body nejlepším střelcem zápasu a doskočil 11 míčů. Hanáky střelecky táhl hlavně Pandula, jenž dal 21 bodů. „Začali jsme dobře trojkou Bohačíka, pak jsme polevili a začali si hrát s ohněm. To jsme určitě nechtěli, chtěli jsme vytvářet tlak a nenechávat dávat soupeře jednoduché body. Naštěstí jsme se probudili a zápas potom už kontrolovali,“ řekl kouč Prostějova Zbyněk Choleva.

Děčín vyhrál ve Svitavách i díky jedenácti trojkám. Čtyři z nich měl na svědomí Venta, který nastřílel celkem 22 bodů. Luboš Bartoň přispěl k vítězství 20 body a osmi doskoky.

Pardubice prohrávaly s Ústím nad Labem po deseti minutách o deset bodů, ale do poločasu nepříznivý vývoj otočily a nakonec zvítězily 84:69. Třetí výhrou za sebou si Východočeši pojistili čtvrtou příčku před Ostravou, která zvítězila na půdě USK Praha 70:55.

Výsledky 7. kola:

Prostějov - Jindřichův Hradec 90:58 (20:21, 44:31, 66:46)
Nejvíce bodů: Pandula 21, Slezák 16, Marko 14 - Tracey 23, Pavlík 16. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Holubek. Trestné hody: 31/23 - 23/15. Fauly: 23:26. Trojky: 9:5.

Svitavy - Děčín 74:81 (16:15, 37:43, 53:59)
Nejvíce bodů: Kyles 19, Jelínek a Kornowski po 15, Macela 10 - Stria a Venta po 19, Bartoň 16. Rozhodčí: Hošek, Kec, Jeřáb. Trestné hody: 19/15 - 15/12. Fauly: 19:23. Trojky: 9:11.

USK Praha - Ostrava 55:70 (13:12, 22:32, 40:50)
Nejvíce bodů: Chán 22, Šotnar 9, Votroubek 8 - Folker 18, Ruach 13, Alič, Stehlík a Willman po 10. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Heinrich. Trestné hody: 14/9 - 16/14. Fauly: 18:16. Trojky: 4:4.

Pardubice - Ústí nad Labem 84:69 (12:22, 36:39, 64:57)
Nejvíce bodů: P. Bohačík 20, Muirhead a Sanders po 15 - Šteffel 14, Mitchell 13, Emerson 11, Krakovič 10. Rozhodčí: Kučera, Vondráček, Kapaňa. Trestné hody: 22/18 - 15/11. Fauly: 20:22. Trojky: 2:4.