Zase Ferrer. Berdych si na Turnaji mistrů zopakuje pařížský duel

Londýn - Tomáše Berdycha čeká na Turnaji mistrů klíčový zápas. Do Londýna přijel s cílem postoupit ze skupiny a po úvodní porážce se Stanislasem Wawrinkou už není prostor pro klopýtnutí. Od 21:00 SEČ se světová šestka utká se Španělem Davidem Ferrerem v duelu poražených hráčů skupiny A. Náš web nabídne z duelu podrobnou on-line reportáž.

Berdycha čeká další neoblíbený soupeř, Ferrera porazil jen třikrát z deseti zápasů - naposledy předloni právě ve skupině na Turnaji mistrů, čímž si zajistil účast v semifinále. „Bude to zase o malých detailech, které můžou náš souboj rozhodnout. Těžko říci, co to bude tentokrát,“ prohlásil Berdych před utkáním s třetím nasazeným.

Oba hráči mají ještě v hlavě čerstvou vzpomínku na poslední vzájemný zápas z pátku v pařížské hale Bercy. Berdych tam ve čtvrtfinále vyhrál první set, ale nakonec třísetový duel prohrál. „Nestává se často, že hrajeme zápas hned další týden se stejným hráčem. V tom to bude nová zkušenost,“ řekl Berdych.

Ferrer se včera marně snažil čelit Nadalovi a doufá, že proti Berdychovi předvede lepší výkon. „Musím zůstat pozitivní. Odehrál jsem v posledních týdnech dost zápasů, únava je cítit, ale proti Rafovi jsem měl špatný den,“ řekl finalista turnaje v Paříži. „Výhra nad Berdychem bude důležitá pro postup do semifinále.“

Ve středu se na kurtu objeví i Radek Štěpánek. Ten začal s Indem Leanderem Paesem ve čtyřhře výhrou, na kterou se pokusí navázat v utkání proti Španělům Davidu Marrerovi a Fernandu Verdascovi. Zápas začne ve 13:00 SEČ a také z něj přinese náš web podrobnou on-line reportáž.

Středeční program:

13:00 Štěpánek, Paes (7-ČR/Ind.) - Marrero, Verdasco (6-Šp.),

15:00 Nadal (1-Šp.) - Wawrinka (7-Švýc.),

19:00 Peya, Soares (2-Rak./Braz.) - Granollers, M. López (4-Šp.)

21:00 Berdych (5-ČR) - Ferrer (3-Šp.).