Prostějov prohrál v Opavě a na 2. místě ho vystřídal Děčín

Praha - Basketbalisté Děčína vystřídali Prostějov na druhém místě v NBL. Severočeši deklasovali v 8. kole poslední Brno 84:57, zatímco Orli prohráli 71:89 v Opavě. Stejnou bilanci jako Prostějov (6-2) teď mají Pardubice po vítězství 86:80 nad USK Praha. Východočeši uspěli počtvrté za sebou, Pražané potřetí v řadě prohráli.

Děčín potvrdil roli favorita a prakticky rozhodl už v nástupu do utkání, kdy se ujal vedení 19:2. „Mohl jsem protočit všechny hráče, hráli jsme v tempu, v němž jsme chtěli hrát a ten úvod nás nastartoval do scénáře, který jsme chtěli od začátku,“ řekl domácí kouč Pavel Budínský.

Jediným přemožitelem Děčína v sezoně je zatím Opava, která nyní vyzrála i na Prostějov. V rozporu s konečným výsledkem byl zápas dlouho vyrovnaný a po třetí čtvrtině, ve které ztratili domácí jedenáctibodový náskok, vedla Opava jen o tři body. Ale poslední hrací období opanovali Slezané v poměru 24:9, v zápase dali třináct trojek, z toho čtyři Dokoupil.

„Hráli jsme odvážně, poučili jsme se z utkání s Děčínem,“ pochvaloval si domácí trenér Petr Czudek. Prostějovský Zbyněk Choleva litoval úbytku sil v poslední části. „Nás stála spoustu úsilí třetí čtvrtina, a tak jsme v závěru neměli sílu na zvrat,“ řekl.

Výsledky 8. kola ligy basketbalistů:

Kolín - Ústí nad Labem 73:83 (18:15, 41:34, 55:57), Opava - Prostějov 89:71 (18:16, 46:39, 65:62), Pardubice - USK Praha 86:80 (23:26, 41:45, 68:65), Děčín - Mmcité Brno 84:57 (31:15, 50:25, 69:40), Jindřichův Hradec - Svitavy 99:83 (26:20, 47:40, 75:67).