K fotbalistům Olomouce se do konce podzimu vrací Psotka

Olomouc - Zdeněk Psotka se vrací na lavičku fotbalistů Olomouce. Generální manažer klubu do konce podzimu rozšíří realizační tým kouče Martina Kotůlka a ponese hlavní zodpovědnost za výsledky ve zbývajících letošních zápasech proti Spartě, Znojmu a Dukle.

Představenstvo klubu rozhodlo o doplnění trenérského týmu po nedělní remíze v Ostravě. „Rozhodnutí představenstva respektuji, po skončení podzimu vyhodnotíme situaci a rozhodneme, jak dál,“ řekl Psotka v tiskové zprávě.

Psotka přejímá i hlavní tíhu odpovědnosti za výsledky v závěru podzimu od dosavadního trenéra Kotůlka. Ten je pod tlakem odvolání už od série čtyř zápasů bez výhry na přelomu srpna a září, kdy ho spasila domácí výhra nad Jihlavou 4:3 z posledních vteřin zápasu.

Olomouc po letním odchodu stěžejních záložníků Tomáše Hořavy a Martina Pospíšila do Plzně neplní předsezonní cíl a zaostává v boji o evropské poháry. Momentálně jí patří sedmé místo, na třetí Teplice však ztrácí už deset bodů a blíž má k poslednímu Znojmu, od něhož ji dělí jen pět bodů.

Devětatřicetiletý Psotka trénoval Olomouc více než tři roky do listopadu 2011, kdy byl odvolán. Od letošního ledna působí ve vedení hanáckého klubu.

Video Psotka se vrací do Sigmy Olomouc
video

Psotka se vrací do Sigmy Olomouc