Boleslav vede o osm bodů, na druhé místo vyšplhala Olomouc

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi se dostávají do trháku. Po 22. kole mají v čele první ligy už osmibodový náskok. Dosud druhá Jihlava doma prohrála 2:3 po samostatných nájezdech s Třebíčí a předstihla ji Olomouc, která zvítězila 2:1 v Ústí nad Labem.

Mladá Boleslav vyhrála v Havířově 4:2 a uspěla počtvrté za sebou. Hosté vstoupili do utkání aktivněji, ale paradoxně inkasovali jako první, když přečíslení dvou na jednoho využil Klimša. Vstřelený gól Havířov nabudil, vypracoval si další šance, ale nedokázal je proměnit. A tak branky dávala Mladá Boleslav - v 17. minutě vyrovnal z dorážky Klimenta a 47 vteřin před koncem první třetiny prostřelil Danečkovy betony Ovčačík. Další góly favorizovaných hostů pak přidali Nouza a Mikulík.

Jihlavští hokejisté prohráli i druhé derby za sebou, po pondělní porážce na ledě Havlíčkova Brodu nestačili doma na Třebíč. Dukla prohrávala po dvou třetinách už 0:2, ale v třetí části stihla vyrovnat. Nájezdy však rozhodl hostující Čech.

Ústí proti Olomouci prodloužilo sérii porážek na čtyři. V osmé minutě překonal domácího brankáře Dlouhého tvrdou střelou Pekr. Po přestávce potrestal ústecký kapitán Roubík vyloučení Kucharczyka, ale olomoucký obránce Cartelli vrátil hostům vedení. Jeho gól byl nakonec vítězný, protože ve třetí třetině udrželi oba brankáři Dlouhý i Halász čisté konto.

Berounští Medvědi šli v domácím zápase se Šumperkem třikrát do vedení, ale hosté pokaždé dokázali vyrovnat a Dudáš svým druhým gólem v utkání přisoudil Šumperku v poslední minutě prodloužení druhý bod.

Litoměřice porazily Kadaň 5:3, stejným poměrem zvítězil Most nad Českými Budějovicemi. Na poslední místo tak znovu klesly Benátky nad Jizerou. Ty sice doma jasně přestřílely čtvrtý Havlíčkův Brod, ale prohrály 1:2.

Výsledky 22. kola první hokejové ligy

Beroun - Šumperk 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 3. Divíšek, 34. Stránský, 44. Hrdel - 55. a 65. Dudáš, 26. Skoumal, 36. Žálčík. Rozhodčí: Talpa - Samuel, Hrubec. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.

Most - České Budějovice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky: 48. a 60. Tauš, 28. Čížek, 31. Písařík, 53. Bojer - 39. Kotalík, 57. Kuchejda, 60. Ferebauer. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 5:3, navíc Šperger (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 514.

Havířov - Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 1. Klimša, 53. Klimíček - 17. Klimenta, 20. Ovčačík, 28. Nouza, 50. Mikulík. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 0:6, navíc Maruna (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2 099.

Jihlava - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 43. Důras, 52. Štebih - 22. Fořt, 30. Křivohlávek, rozh. nájezd Čech. Rozhodčí: Hribik, Doležal - Kis, Svoboda. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 2 758.

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Skalický - 24. Kozlík, 41. Polodna. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Hynčica, Kreuzer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 194.

Litoměřice - Kadaň 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

Branky: 2. a 15. Budínský, 22. M. Novák, 26. Rubeš, 40. Čermák - 25. Mazanec, 28. Hanták, 50. Charousek. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1 050.

Ústí nad Labem - Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 25. Roubík - 8. Pekr, 36. Cartelli. Rozhodčí: R. Svoboda - Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 613.