Volejbalisté Zlína drží primát. Jako jediný tým v extralize neprohráli

Zlín - Volejbalisté Zlína dál proplouvají extraligou bez porážky a zůstávají v čele. Po vítězství nad Ostravou či Libercem připravili první prohru i loňským vicemistrům z Českých Budějovic. Jihostroj po celý zápas nedokázal eliminovat nebezpečné zlínské smečaře a utrpěl jednoznačnou porážku 0:3. Zlín tak zůstává jediným neporaženým extraligovým celkem.

Na vítězné zlínské šňůře mají největší podíl bratři Pavel a Adam Bartošovi a druhý smečař Kostoláni. Reprezentant Adam Bartoš k výhře přispěl 22 body, Kostoláni jich dal 20. Jihočeši nezvládli ani jednu koncovku, tu třetí prohráli po třech chybách za sebou. Zlín vzbuzuje u fanoušků naděje, že by se mohla opakovat mistrovská sezóna z roku 1999, kdy se o titul zasloužili nynější kouč Macek, stále aktivní hráč Obdržálek nebo další opory Kaláb, Smolka či Goga.

Ligový los nachystal zlínským volejbalistům hodně ostrý start nové sezóny. Fatra ale hned na úvod zdolala mistrovskou Ostravu, postupně si poradila i s dalšími favority z Liberce a Příbrami a na domácí palubovce ve třech setech smetla i účastníka Ligy mistrů z Českých Budějovic.

Moravský tým táhne vedle smečaře Kostolániho mladá sourozenecká dvojice bratrů Bartošů. Přihrávky devatenáctiletého kapitána Pavla s přehledem zvládá v body proměňovat o dva roky starší smečař Adam. Další úspěch podle rodinného receptu může zlínská Fatra namíchat už v sobotu v Havířově. 

Video Rozhovor s Adamem Bartošem a Pavlem Bartošem
video

Rozhovor s Adamem Bartošem a Pavlem Bartošem

Výhru brněnských volejbalistů režíroval reprezentant Boula

Brněnský klub v tomto týdnu rozvázal smlouvu s nahrávačem Sládečkem a nejméně na dva měsíce získal reprezentanta Boulu. Ten režíroval vítězství 3:0 nad posledním týmem tabulky Starým Městem. „Boula čeká, jestli vyjde zahraniční angažmá, kterému dává samozřejmě přednost. Domluva je taková, že zůstane do Vánoc, a pokud se neobjeví nabídka ze zahraničí, zůstane v Brně,“ řekl trenér Miroslav Malán.

Uniqa extraliga volejbalistů - 5. kolo:

Zlín - České Budějovice 3:0 (23, 21, 24) 
Nejvíce bodů: A. Bartoš 22, Kostoláni 20, V. Navláčil 9 - Fila a Kriško po 13, Michálek 9.

Brno - Staré Město 3:0 (14, 17, 22)