Zlín po šesti prohrách konečně získal tři body

Zlín - Zlínští fotbalisté zabrali a konečně po dlouhých šesti kolech dokázali bodovat. A nejen to, na hřišti třetího Ústí nad Labem zvítězili 2:0. Severočeši tak přišli o šanci dostat se do čela tabulky. Zlín zůstává i nadále čtrnáctý o skóre před Bohemians Praha, kteří vyhráli na hřišti Vlašimi 1:0.

Zlín měl momentálně nejhorší formu ze všech týmů druhé nejvyšší soutěže. V posledních šesti zápasech nezískal ani bod a vstřelil jediný gól. O to překvapivější jeho výhra v Ústí je. Domácí přitom byli aktivnější, ale potýkali se s přesností v koncovce. Naopak už ve 13. minutě využil zaváhání domácí obrany Malcharek a zkušeně přehodil brankáře Nováka. A za dalších osm minut se k odraženému míči ve vápně Ústí dostal jako první Železník a zvýšil. Ústí se pak snažilo srovnat, Zlín přestřílelo 19:9, ale do branky míč nedostalo.

Ústí nad Labem - Zlín 0:2 (0:2)
Branky: 13. Malcharek, 21. Železník. Rozhodčí: Nenadál - Vysloužil, Machálek. ŽK: Martykán, Zukič, Dvořák - Malcharek, Hájek, Hruška. Diváci: 797.