Veselý pomohl osmi body k výhře Wizards nad Minnesotou

Washington - Basketbalista Jan Veselý si osmi body vylepšil osobní střelecké maximum v této sezoně NBA a pomohl Washingtonu k vítězství nad Minnesotou 104:100. Na hřišti strávil český reprezentant 19 minut a 19 sekund, přidal šest doskoků, dva zisky míče, dvě ztráty a jeden blok. Nadále se trápí basketbalisté New York Knicks, kteří prohráli v Detroitu 86:92. Naopak úřadující šampioni z Miami uspěli nad Atlantou 104:88.

Minnesota na hřišti Wizards ještě v poločase vedla o 12 bodů, ale třetí výhru v sezoně nakonec vybojovali domácí a ukončili čtyřzápasovou šňůru porážek. Hostující Kevin Love během první části nastřílel 16 bodů, ale ve zbytku utkání přidal už jen devět. Kevina Martina domácí obrana udržela na 11 bodech.

„V první půli jsme byli strašní, vůbec jsme nebránili. Hráli jsme bez energie,“ prohlásil Bradley Beal, nejlepší střelec Washingtonu s 25 body. John Wall na 14 bodů potřeboval 17 střel, ale 16 asistencemi si vyrovnal osobní maximum.

New York Knicks prohráli v Detroitu 86:92 a tomuto soupeři podlehli poprvé od března 2011. Velkou zásluhu na vítězství měl náhradník Rodney Stuckey, který nasbíral 21 bodů a na přelomu třetí a poslední čtvrtiny sám přestřílel celý tým Knicks 12:4, čímž vybudoval Pistons klíčový náskok. Knicks vedl s 25 body Carmelo Anthony, jenž však přidal i sedm ztrát.

Úřadující šampioni z Miami uspěli nad Atlantou 104:88. Favorit se tentokrát nemusel spoléhat na své hvězdy, přesto pohodlně zvítězil. Dwyane Wade do utkání nezasáhl, Chris Bosh nastřílel 19 bodů a LeBron James zůstal na 13 bodech.

Sacramento vybojovalo vítězství 107:104 nad Phoenixem i díky dobrému výkonu DeMarcuse Cousinse, který zaznamenal 27 bodů a 12 doskoků. Suns sahali po vítězství, ale Marcus Morris neproměnil v závěru trojku z rohu a Cousins trestným hodem v poslední vteřině pojistil vítězství Kings. Phoenix si připsal pátou prohru v sezoně, dohromady těchto pět zápasů Suns prohráli jen o 16 bodů.

Výsledky úterních zápasů NBA:

Detroit - New York 92:86, Houston - Boston 109:85, Miami - Atlanta 104:88, Sacramento - Phoenix 107:104, Washington - Minnesota 104:100 (za domácí VESELÝ 8 bodů, 6 doskoků).