Mladá Boleslav si upevnila vedení, Havlíčkův Brod se dotáhl na Olomouc

Praha – Skvělou formu z posledních zápasů znovu potvrdili hokejisté Havlíčkova Brodu. Rebelové si připsali již pátou výhru v řadě, když ve 24. kole zdolali Ústí nad Labem na jeho ledě 2:1, a dotáhli se v tabulce na druhou Olomouc. Hanáci totiž prohráli v Havířově 3:1. Jejich zaváhání využila i první Mladá Boleslav. Po vítězství nad Českými Budějovicemi 3:2 má v čele tabulky již osmibodový náskok.

Havlíčkův Brod za sedm let od postupu do druhé nejvyšší soutěže ještě na ledě ústecké Zlatopramen Areny nebodoval a dobře nezačal ani dnes. Ve 3. minutě se domácí dostali do vedení díky Meidlově trefě při vyloučení Havla, nicméně ještě do přestávky Dvořáček a Číp góly v rozmezí pěti minut otočili skóre.

V následujících dvou třetinách už brankáři Dlouhý a Šindelář neinkasovali a na skóre se nic nezměnilo. Ústí ani pod novým trenérem Milanem Skrbkem, jenž nahradil odvolaného Jaromíra Šindela, neukončilo sérii porážek a prohrálo pošesté v řadě.

Havlíčkův Brod má 49 bodů stejně jako druhá Olomouc, jež nenavázala na předchozí výhru nad lídrem z Mladé Boleslavi a neuspěla v Havířově. Nováček soutěže sice v minulých třech zápasech nebodoval, ale díky brankám Říčky, Šlahaře a Klimši rovnoměrně rozloženými do všech třetin vyhrál nad favoritem 3:1.

Zaváhání Olomouce využila Mladá Boleslav a zvýšila náskok v čele na osm bodů. Pomohlo jí k tomu vítězství 3:2 nad Českými Budějovicemi. První třetina skončila bez branek, v té druhé už si 2 650 diváků přišlo na své. Domácí se ujali vedení díky gólům Mikulíka a Klimenty, v posledních sekundách druhé části se podařilo kontrovat Skuhravému.

Zvlášť druhou polovinu zápasu poznamenal vysoký počet vyloučených. Ve 42. minutě domácí znovu zvýšili díky Musilovi, Jihočechům vykřesal naději Ondřej, ale Bruslařský klub vítězství uhájil.

Náskok elitní čtveřice před zbývajícími týmy zvýraznila čtvrtá Jihlava. Dukla porazila vysoko 6:2 Kadaň, na dvojici Olomouc, Havlíčkův Brod ztrácí jen bod a před pátými Litoměřicemi má k dobru už 11 bodů.

Sestřih utkání první hokejové ligy Mladá Boleslav - České Budějovice (zdroj: ČT24)

24. kolo první hokejové ligy:

Mladá Boleslav - České Budějovice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 23. Mikulík, 25. Klimenta, 42. Musil - 40. Skuhravý, 48. Ondřej. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Beneš, Krátký. Vyloučení: 10:7, navíc Toman, Kurka - Novák, Skuhravý všichni 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2 560.

Benátky nad Jizerou - Šumperk 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 22. Bárta, 27. Plodek, 54. Kica - 11. Plášek, 24. Půhoný, 45. Staněk, 62. Starý. Rozhodčí: Grech - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 205.

Havířov - Olomouc 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. Říčka, 29. Šlahař, 50. Klimša - 57. Selingr. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1989.

Most - Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 8. Nedrda, 31. Kafan, 46. Pšurný - 8., 12. a 26. Křivohlávek, 31. Mikeska, 59. Laš. Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 523.

Beroun - Litoměřice 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Ondráček, 32. A. Půlpán, 35. Kužel - 18. a 56. Čermák, 25. Hašek, rozhodující sam. nájezd Chabada. Rozhodčí: Smitka - Černý, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 205.

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Meidl - 12. Dvořáček, 17. Číp. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 689.

Jihlava - Kadaň 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Branky: 5. Zeman, 6. Čachotský, 7. Hubáček, 23. Kadlec, 29. Velecký, 52. Čáp - 41. Opalek, 46. Mazanec. Rozhodčí: Talpa - Klein, Toman. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 512.