Washington podruhé v řadě vyhrál, Veselý pomohl čtyřmi body

New York - Jan Veselý přispěl k druhému vítězství Washingtonu za sebou čtyřmi body. Wizards zvítězili v Clevelandu 98:91. Jediný český hráč v elitní zámořské soutěži si za téměř 22 minut připsal ještě osm doskoků. Třiadvacetiletý Veselý má za sebou pátý start v sezoně a počtvrté skóroval. V předchozím duelu proti Minnesotě zaznamenal osm bodů.

Washington na palubovce Cavaliers táhli Bradley Beal a Nene, kteří se dohromady postarali o 50 bodů (26/24). Wizards si ve třetí čtvrtině vypracovali náskok až 27 bodů a poté museli čelit zmrtvýchvstání domácích, kteří se jim přiblížili na rozdíl čtyř bodů. Víc už ale nedokázali a prohráli pátý z posledních šesti zápasů.

Poosmé za sebou vyhrály týmy Portlandu a San Antonia. Trail Blazers zaznamenali vítězství 91:82 v Milwaukee, poražení finalisté NBA z minulého ročníku Spurs zdolali 104:93 Boston. Jejich hvězdný rozehrávač Tony Parker si připsal 19 bodů a pět asistencí.

O dva body víc nastřílel LeBron James v dresu šampionů z Miami, kteří si pro pátou výhru v řadě došli přesvědčivým výkonem nad Orlandem. Heat zvítězili 120:92 i bez Dwyanea Wadea, jenž vynechal druhé utkání kvůli bolavému koleni.

Rekordní zápis zaznamenal Chris Paul z Los Angeles Clippers, jenž pomohl 20 body a 11 asistencemi k vítězství 102:98 nad Minnesotou. Díky tomu překonal rekord slavného Magika Johnsona 11 utkání od začátku sezony za sebou, v nichž si připsal dvouciferná čísla v počtu bodů a nahrávek. „To je velká věc. Magic je můj rádce, člověk, ke kterému vzhlížím,“ uvedl Paul po dvanáctém zápase s dvoucifernými hodnotami.

Výsledky NBA

Atlanta - Detroit 93:85, Charlotte - Brooklyn 95:91, Cleveland - Washington 91:98 (za hosty Veselý 4 body, 8 doskoků), Dallas - Houston 123:120, Golden State - Memphis 81:88 po prodl., Milwaukee - Portland 82:91, Minnesota - LA Clippers 98:102, New Orleans - Utah 105:98, New York - Indiana 96:103, Orlando - Miami 92:120, Philadelphia - Toronto 98:108, Phoenix - Sacramento 106:113, San Antonio - Boston 104:93.