V neděli přijde arktická zima, napadne až 15 cm sněhu

Praha – O víkendu přijde do České republiky arktická zima se studeným vzduchem ze severních polárních oblastí. Denní teploty spadnou k nule, nasněží i v nížinách a na horách spadne až 15 centimetrů. Ze současných až deseti stupňů přes den klesne v posledním listopadovém týdnu rtuť na minus dva až plus tři stupně Celsia. V noci pak přituhne na minus pět stupňů.

„Poměrně teplé počasí bude v neděli u nás končit, protože od severu pronikne do střední Evropy studený arktický vzduch. Ochlazení bude pocitově ještě výraznější, protože očekáváme zesílení větru s nárazy místy kolem 54 kilometrů za hodinu,“ uvedl Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nasněží hlavně v Beskydech

Sněhové přeháňky se vyskytnou od nedělního večera i v nižších polohách a na horách se vytvoří souvislá sněhová pokrývka. Zejména v Beskydech by mohlo napadnout až 15 centimetrů sněhu. „Podle současných předpovědních materiálů nelze vyloučit, že v pondělí a úterý se v horských oblastech na severu a severovýchodě ČR budou tvořit i sněhové jazyky,“ varoval meteorolog.