Opava zvítězila po třech letech nad Ostravou, Ústecká série skončila ve Svitavách

Praha - Basketbalisté Opavy zvítězili nad Ostravou 95:78 a svého regionálního rivala porazili v lize po více než třech letech. V tabulce se posunuli na třetí místo. Vítězná série basketbalistů Ústí nad Labem po pěti zápasech skončila ve Svitavách, kde Severočeši prohráli 84:94. Pardubice podlehly na palubovce Jindřichova Hradce 72:83.

Opavští basketbalisté oplatili soupeři těsnou porážku o jediný bod z druhého kola. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body Jakub Šiřina. „V Ostravě jsme prohráli smolně o bod a chtěli jsme si to vynahradit. První poločas nám nevyšel, jak bychom chtěli. Ve druhém poločase jsme přitvrdili a začalo nám to tam padat,“ řekl Šiřina.

Opava výborně začala a ve třetí minutě vedla o deset bodů. V poločase prohrávala o tři body, ale třetí čtvrtinu vyhrála o jedenáct bodů a čtvrtou o devět. „Ve třetí čtvrtině nás Opava začala přehrávat a zejména po zranění Folkera jsme na domácí neměli. My můžeme takováto utkání vyhrávat, pokud nám zahraje rozehrávač. Dnes tomu tak nebylo,“ řekl kouč Ostravy Dušan Medvecký.

Basketbal - BK Opava - NH Ostrava

„Náš vstup do utkání byl opravdu excelentní, ale přesná střelba soupeře nám nedovolila náskok udržet. Ve třetí čtvrtině jsme hráli svou hru, začala se nám dařit střelba a pomalu jsme Ostravu začali přehrávat. Výsledek vypadá na jednoznačné utkání, ale nebylo to tak jednoduché. O výsledku rozhodly naše lepší doskoky,“ uvedl domácí trenér Petr Czudek. Opava předčila na doskocích soupeře v poměru 39:25.

Ústí nestačilo na Svitavy ani ve druhém vzájemném utkání v sezoně. V poločase sice hosté vedli o pět bodů, ale nástup do třetí části jim nevyšel. Domácí rozhodli zápas bodovou šňůrou 14:0, po níž se ujali vedení 64:51. Ústeckému týmu nepomohlo ani 27 bodů hrdiny posledních zápasů Kwamaina Mitchella.

„Utkání se rozhodovalo ve třetí čtvrtině, kdy jsme v krátkém úseku udělali několik hloupých ztrát a dostali soupeře do obrovské útočné euforie. Do koše jim spadla každá střela, včetně několika velmi těžkých i přes naši obranu,“ řekl ústecký trenér Martin Stavěl.

Jindřichův Hradec měl nad Pardubicemi navrch od druhé čtvrtiny. Východočechům zkomplikovalo život, že Bohačík, Pospíšil a Nelson rychle nasbírali po čtyřech faulech a navíc musel odstoupit ze hry zraněný Muirhead.

Výsledky NBL:

Jindřichův Hradec - Pardubice 83:72 (14:17, 38:28, 60:46) Nejvíce bodů: Tracey 21, Ringgold 17, Rolls 16 - Sanders 17, Faifr a Nelson po 13. Rozhodčí: Hošek, Kec, Blahout. Trestné hody: 31/20 - 19/15. Fauly: 24:29. Trojky: 7:5.

Svitavy - Ústí nad Labem 94:84 (24:21, 36:41, 70:59) Nejvíce bodů: Kyles 19, Jelínek a Sedlák po 16, Teplý 15, Kornowski 11 - Mitchell 27, Šteffel 19, Krakovič a Lewis po 13. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Komprs. Trestné hody: 21/15 - 16/10. Fauly: 20:22. Trojky: 7:6.

Opava - Ostrava 95:78 (25:26, 43:46, 71:63) Nejvíce bodů: Šiřina 21, Blažek 15, Sokolovský, Dokoupil a Gniadek po 14, Klečka 10 - Číž 20, Willman 14, Alič a Pelikán po 12. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Večeřa. Trestné hody: 19/12 - 13/7. Fauly: 18:21. Trojky: 11:11.