Tragické pondělí: Jednoho muže srazila tramvaj, druhého vlak, třetí najel do stromu

Ostrava - Tramvaj linky číslo 9 srazila dnes odpoledne nedaleko centra Ostravy chodce. Muž na místě zemřel. Policejní mluvčí Gabriela Holčáková potvrdila, že policie případ vyšetřuje a zjišťuje totožnost mrtvého. Při dopravních nehodách na severní Moravě zemřeli v pondělí odpoledne další dva lidé.

Holčáková sdělila, že test řidiče na alkohol byl negativní. Další podrobnosti zatím neuvedla. „Před námi jsou výslechy svědků i řidiče. Na určení příčin nehody je příliš brzy," řekla Holčáková.

Nehoda se stala po druhé hodině odpoledne nedaleko křižovatky Nádražní ulice s Valchařskou. Kvůli havárii musely být zhruba na hodinu odkloněny tramvaje, dopravce zajistil náhradní autobusovou dopravu.

Nebyla to jediná smrtelná nehoda na severní Moravě. Na Prostějovsku zemřel v pondělí odpoledne řidič osobního auta, který z dosud neznámých důvodů narazil poblíž obce Studenec do stromu. Auto začalo vzápětí hořet. Záchranáři už muži nemohli pomoci.

A další člověk zemřel po srážce s vlakem. Tragédie se stala po druhé hodině odpoledne na trati mezi Bohumínem a ostravským hlavním nádražím. „Muž byl na místě mrtvý,“ potvrdily mluvčí Českých drah Kateřina Šubová a policie Daniela Vlčková. Tragédie omezila a zkomplikovala dopravu. Na spoji z Žiliny do Prahy bylo v podvečer více než stominutové zpoždění. „Z Olomouce do Prahy vypravíme náhradní vlak,“ uvedla Šubová. Zpoždění bude mít celkem asi třináct spojů, mimo jiné rychlík do Varšavy.