Brňanky po skvělém finiši porazily Montpellier

Brno - Basketbalistky IMOSu Brno porazily ve 4. kole Evropské ligy francouzský celek Lattes Montpellier po výborném výkonu v závěrečné čtvrtině 67:64. České vicemistryně zaznamenaly druhé vítězství, soupeř naopak první prohru. Brňanky ještě 12 minut před koncem prohrávaly rozdílem 14 bodů, závěr ale patřil jim.

Brňanky začaly v pohodovém rytmu. S lehkostí se dostávaly do střeleckých pozic, přesně zakončovaly a získaly šestibodový náskok. Soupeře přehrávaly i kombinacemi do podkošového prostoru a solidně bránily. O střelbu se většinou staraly Jurčenková, Jalčová a Pecková. Po osmi minutách vedl domácí tým 22:13, ale Francouzky přitvrdily hru v obraně a Brňanky vypadly z role.

Video Rozhovor s trenérem Janem Bobrovským
video

Rozhovor s trenérem Janem Bobrovským

Ukvapenou koncovkou se připravovaly o míče, soupeř jejich chyby trestal rychlými protiútoky a snížil manko až na rozdíl tří bodů. V úvodu druhé čtvrtiny se sice hráčky IMOSu opět herně zvedly, vybojovaly zpět sedmibodové vedení, ale nedokázaly ho udržet. Několikaminutový střelecký výpadek využily basketbalistky Montpellieru k sedmibodové šňůře, kterou otočily výsledek. Po změně stran se střelecké trápení Brňanek prohloubilo.

Video Sestřih utkání Brno - Montpellier
video

Sestřih utkání Brno - Montpellier

Místo přesné střelby jen odhazovaly míče ke koši a soustředěně hrající Francouzky získaly náskok 14 bodů. Domácí tým se ale vzchopil. Soupeř ztratil dosavadní jistotu a pět minut před koncem byl stav nerozhodný 58:58. Za šest minut poslední čtvrtiny vstřelily Francouzsky pouze jediný bod. V brněnském týmu hru dobře dirigovala Jalčová a střelecky se v závěru dařilo Keyové.

Video Rozhovor s Terezou Peckovou
video

Rozhovor s Terezou Peckovou

BK IMOS Brno - Lattes Montpellier 67:64 (26:21, 38:40, 50:57)

Nejvíce bodů: Jalčová 17, Pecková 15, Keyová 14, Jurčenková 10 - Robertová 19, Ciaková 18, Christonová 7. Rozhodčí: Schinas (Řec.), Santos (Portug.), Zamora (And.). Fauly: 13:19. Trestné hody: 11/11 - 22/13. Trojky: 2:3. Diváci: 850.