Irští umělci zahájili sólové Colours koncerty

Ostrava – Organizátoři letního festivalu Colours of Ostrava připravili sérii koncertů i na zimu. Odstartovala ji irská písničkářka Lisa Hannigan a další Ir Richie Egan. Oba se v České republice představili už poněkolikáté, včera ovšem trochu netradičně – jen v doprovodu akustických nástrojů. 

Lisa Hannigan se do povědomí hudebních fanoušků dostala především coby doprovodná zpěvačka Damiena Rice. Už před několika lety se ale vydala na sólovou dráhu. Vystoupila i na festivalu Colours of Ostrava, kde s sebou měla i doprovodnou kapelu. Včera hrála a zpívala sama. „Měli jsme možnost ji slyšet také bez kapely, jenom s akustickou kytarou nebo s ukulele, a podle mého názoru právě v této verzi její krásný irský zpěvný hlas vynikne asi lépe, než když má za sebou elektrické kytary a bubny,“ tvrdí hudební publicista Jiří Moravčík.

Video Reportáž Tomáše Vzorka
video

Reportáž Tomáše Vzorka

Polovina koncertního večera patřila dalšímu irskému umělci. Také Richie Egan nehrál v České republice poprvé. „Je to potřetí, co jsem v České republice, a podruhé v Ostravě. Hráli jsme na festivalu Colours asi před třemi lety. Je to krásné město, jsem rád, že jsem se mohl vrátit. Hrozně rád hraji v České republice, protože lidé jsou tady velice vnímaví, poslouchají mé písně. Je to opravdu dobré publikum,“ svěřuje se Richie Egan.

Ještě do konce tohoto roku se mohou milovníci hudby v rámci Solo Colours koncertů těšit na další hudební lahůdky. Dnes, 29. listopadu, vystoupí Gregory Porter. Za týden, 5. prosince vystoupí poprvé v České republice The London Comunity Gospel Choir.

Hned na začátku roku organizátoři slibují další hvězdy. Jména zatím tají, ve všech případech prý ale půjde o premiérová vystoupení v České republice.