Česká pošta vyplatí odměnu za informaci o vrahovi ze Skřipova

Skřipov (Opavsko) - Vrah, který před dvěma měsíci zabil vedoucí pobočky pošty ve Skřipově na Opavsku, policii dál uniká. Česká pošta (ČP) chce pomoci s jeho dopadením. Za informace vedoucí k obvinění konkrétního podezřelého vyplatí 100.000 korun. ČTK to dnes řekl mluvčí ČP Ivo Mravinac.

„Víme, že policie dělá při vyšetřování maximum. Přesto chceme pomoci. Proto jsme se rozhodli odměnu vyhlásit. Dostane ji ten, kdo policii předá informaci vedoucí k zahájení trestního stíhání,“ uvedl.

Policisté dál prověřují několik verzí zločinu. „I nadále je reálné, že motiv činu byl pravděpodobně loupežný,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Kriminalisté podle ní v souvislosti s touto vraždou už vyslechli přibližně 1500 lidí. Vrah jim ale stále uniká. Lidé, kteří k případu mají co říci, mohou policii kontaktovat prostřednictvím linky 158.

Devětatřicetiletá žena byla zavražděna 30. září. Tělo našli její příbuzní, když se po práci nevrátila domů a oni ji začali hledat. Podle informací vrah odnesl z pošty peníze a klíče. Těmi za sebou dokonce zamknul dveře.