Hlavní ostravské nádraží má nový kabát za 70 milionů

Ostrava - Radnice centrálního ostravského obvodu dokončila přestavbu hlavní brány do města - prostor před železniční stanicí Ostrava-Hlavní nádraží. Renovace stála více než sedmdesát milionů korun a byla to letošní nejdražší akce obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Modernizace přinese kvalitnější napojení na městskou hromadnou dopravu, rozšíření parkovacích míst a celkovou estetizaci prostoru.

„Jsem rád, že se podařilo v termínu a v požadované kvalitě stavbu dokončit. Z velké části díky prostředkům z Evropské unie jsme vytvořili esteticky příjemnou a funkční dopravní bránu do města,“ řekl místostarosta Dalibor Mouka.

Hlavní nádraží v Ostravě
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Janošec

U nádraží je nová točna pro dálkové autobusy. Projektanti rozšířili trolejbusovou smyčku a posunuli nástupní trolejbusovou zastávku, na které se teď bude lépe nastupovat vozíčkářům. Tramvajové zastávky jsou na stejném místě jako předtím. Přibyl nový dispečink se zázemím pro řidiče a objekt s občerstvením a toaletami.

„Pro občerstvení v současné hledáme nového nájemce," uvedla mluvčí radnice Jana Pondělíčková. Před nádražím teď může parkovat téměř sto aut, což je skoro jednou tolik než před přestavbou. Z prostoru před nádražní budovou zmizely husté houštiny, které nahradily nově vysázené dřeviny.