Proti Ostravě stojí podruhé gigant z Bělgorodu napěchovaný hvězdami

Bělgorod – Jeden z nejsilnějších světových celků Bělogorie Bělgorod je dalším soupeřem ostravských volejbalistů. Na domácí půdě Češi na volejbalového giganta nestačili a stále čekají v Lize mistrů na první body. V ruském týmu je největší hvězdou Dmitrij Muserskij, 219 centimetrů vysoký blokař, postrach všech soupeřů. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 15:55.

Ukrajinský rodák a ruský reprezentant Dmitrij Muserskij se téměř nedá bránit a jeho bloky sahají až do výšky 350 centimetrů. Přesto se ostravskému blokaři Tomáši Širokému na letošním mistrovství Evropy jeho protějšek podařilo jednou zablokovat. „Je to dobrá zkušenost. Existují lidi, na které si třeba ani nesáhnete,“ podotkl Široký.

Kromě Muserského má Bělgorod ve svém kádru další silné osobnosti. První zápas v Ostravě vynechal nahrávač italské reprezentace srbského původu Dragan Travica, dnes by ale měl řídit hru ruského kolosu.

Ostravané chtějí zápas odehrát se ctí, jako se jim to proti Bělgorodu povedlo v domácím prostředí, přestože tehdy prohráli 0:3 na sety. „Doma budou určitě těžší soupeř, budou tu mít diváky. Ti jim neodpustí šlendrián,“ uvedl trenér Zdeněk Šmejkal.

Video Před utkáním Bělgorod - Ostrava
video

Před utkáním Bělgorod - Ostrava