Mažoretky Bambulky z Ostravy slaví 10 let

Ostrava – Nejstarší mažoretky v České republice se jmenují Bambulky a jsou z Domova pro seniory Korýtko v Ostravě. V průměru mají 86 let, což je také dostalo do knihy českých rekordů. Soubor vystupuje po celé zemi a nabídky přicházejí i ze zahraničí.

Mažoretky Bambulky mají i přes devadesát let a s věkem související zdravotní potíže. Když ale vezmou do ruky hůlky, všechny problémy jsou rázem pryč. „Pořád mě to baví a cítím potom, že je mi lépe,“ říká paní Štěpánka Wojtková. „Člověk se cítí docela jinak, omládne. Zapomene na to, co ho bolí. Člověk je tu s tím kolektivem prostě rád,“ dodává paní Zdeňka Matušínská.

V souboru je i jeden muž, který začal s tréninkem teprve nedávno. Mažoretky mají za sebou zhruba sto vystoupení po celé České republice. Nabitý kalendář mívají hlavně od ledna do června. „Chodí nám pozvánky i ze zahraničí, dokonce i Malta, Itálie, Maďarsko a podobně, ale to bohužel z finančních a fyzických možností realizovat nelze,“ uvádí trenérka Karla Janečková Venháčová.

Mažoretky Bambulky trénují jednou týdně. Před plánovaným vystoupením ale sestavy nacvičují mnohem častěji. Od roku 2007 je soubor zapsaný v knize rekordů, získal titul Nejstarší mažoretky České republiky.