Mažoretky Bambulky z Ostravy slaví 10 let

Ostrava – Nejstarší mažoretky v České republice se jmenují Bambulky a jsou z Domova pro seniory Korýtko v Ostravě. V průměru mají 86 let, což je také dostalo do knihy českých rekordů. Soubor vystupuje po celé zemi a nabídky přicházejí i ze zahraničí.

Mažoretky Bambulky mají i přes devadesát let a s věkem související zdravotní potíže. Když ale vezmou do ruky hůlky, všechny problémy jsou rázem pryč. „Pořád mě to baví a cítím potom, že je mi lépe,“ říká paní Štěpánka Wojtková. „Člověk se cítí docela jinak, omládne. Zapomene na to, co ho bolí. Člověk je tu s tím kolektivem prostě rád,“ dodává paní Zdeňka Matušínská.

V souboru je i jeden muž, který začal s tréninkem teprve nedávno. Mažoretky mají za sebou zhruba sto vystoupení po celé České republice. Nabitý kalendář mívají hlavně od ledna do června. „Chodí nám pozvánky i ze zahraničí, dokonce i Malta, Itálie, Maďarsko a podobně, ale to bohužel z finančních a fyzických možností realizovat nelze,“ uvádí trenérka Karla Janečková Venháčová.

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové

Mažoretky Bambulky trénují jednou týdně. Před plánovaným vystoupením ale sestavy nacvičují mnohem častěji. Od roku 2007 je soubor zapsaný v knize rekordů, získal titul Nejstarší mažoretky České republiky.