Ostravský magistrát ocenil práci dobrovolníků

Ostrava - Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků ocení ostravský magistrát lidi, kteří zadarmo pracují pro ostatní. Zástupci neziskových organizací vybrali sedm dobrovolníků, kteří si podle nich zaslouží vyzdvihnout. Pracují v sociálních službách nebo pomáhají organizacím, které nabízejí dětem smysluplnou náplň volného času.

„Sedm nominovaných dobrovolníků dostane od města pamětní list Dobrovolník roku. Cílem je zviditelnit dobrovolnické organizace, které vykonávají prospěšnou práci,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Například student Tomáš Polášek je dobrovolníkem společnosti ADRA. Od roku 2011 navštěvuje staré a nemocné lidi v Léčebně dlouhodobě nemocných a v Domě sociálních služeb v Ostravě-Radvanicích. S často velmi osamělými klienty zařízení si povídá, čte jim, hraje s nimi hry. Věnoval jim už sto hodin svého volného času.

Ilona Matyášová od roku 2007 dobrovolně vede keramickou dílu v Charitním středisku Gabriel. Je to komunitní centrum pro osamělé důchodce. Dvakrát týdně s nimi modeluje a také si s nimi povídá.

Eva Navrátilová je dobrovolnicí hospicového hnutí Charity Ostrava, šestým rokem pomáhá lidem umírat. Věnuje se také osvětě a školení dobrovolníků.

Občanské sdružení S.T.O.P. vyzdvihlo studentku Petru Štenclovou, která se zapojila do programu Kmotr. Věnuje se dětem, které to potřebují, organizuje různé činnosti pro děti i další dobrovolníky.

Silvii Mižigárovou zase chválí sdružení Společně-Jekhetane. Dlouhodobě pomáhá při práci s dětmi předškolního věku a jejich rodiči. Díky ní mají šanci lépe obstát ve škole. Slezská diakonie si cení Antonie Gavlasové, která také nezištně pomáhá dětem ze znevýhodněných rodin s učením.

Sedmou oceněnou dobrovolnicí je Barbora Urubová, která se zapojila do práce v mládežnické organizci YMCA. Vede rock-popový sbor Tensing Ostrava-Poruba a organizuje festival pro mládež Youth4You.