Zvěře je letos míň, myslivci jsou přesto spokojeni

Židlochovice - Myslivci na jižní Moravě mají napilno, bažantí sezóna už se přehoupla do své druhé půlky. I když je letos zvěře méně než loni, myslivci jsou spokojeni, protože bažantů je podle nich dostatek. V Židlochovicích se dnes vydali na hon. Na bezpečnost při tom dohlížela i policejní hlídka.

„Oproti loňskému roku jsme zaznamenali snížení stavu černé zvěře, Způsobil to průběh letošního jara. Spárkatá zvěř je v oborních chovech, tam problém není,“ řekl ředitel Lesního závodu Židlochovice Miroslav Svoboda. „Myslivecká sezóna probíhá zatím celkem úspěšně, ta bažantí už je za polovinou. Čím víc bažantů, tím je to pro nás lepší. Bažanty totiž prodáváme,“ prozradil myslivec.

Video Myslivec Miroslav Svoboda o letošní sezoně
video

Myslivec Miroslav Svoboda o letošní sezoně

Loňská sezóna byla v počtu černé zvěře rekordní. „Loni jsme měli přes 1800 kusů. Letos je ale počet ulovených kusů nižší, protože celkově jsou nižší i stavy zvěře. Letos jsou to spíš stovky,“ uvedl Svoboda. Jako každý rok i tuto sezónu se myslivci musejí potýkat s pytláky. „Pytláctví je problémem pořád, ale není tam žádný výrazný nárůst. Jsou to spíš jednotlivé případy, které řešíme s policií,“ řekl Svoboda.

Jeden z honů na bažanty dnes myslivci uspořádali právě v Židlochovicích. Aby hon probíhal správně a podle všech předpisů, policisté před jeho zahájením prověřili všechny myslivce. Zkontrolovali jim zbrojní průkaz i průkaz na zbraň, myslivci podstoupili i dechovou zkoušku na alkohol. Kontrola ale žádné pochybení neodhalila.