„Jsem introvert, ale lidí se nebojím,“ říká Marta Kačorová

Ostrava – Už od dětství ji zajímaly barvičky, tužka a pastelky. Vystudovala Střední umělecko-řemeslnou školu v Praze se zaměřením na textil, módní návrhářkou se ale nestala. Její profesí je plastelínová animace a design interiérů. Předpůlnočním hostem Šárky Bednářové byla Marta Kačorová, její interiérové proměny mohli diváci České televize obdivovat například v pořadu Bydlení je hra.

Z Prahy do Ostravy se Marta Kačorová přestěhovala v roce 1986, s manželem dostala pracovní nabídku, která se neodmítá. Jako animátorka nastoupila do ostravského studia Prométheus. Začínala jako výtvarnice a postupně se stala „plastelínovou“ animátorkou.

Jak taková práce vypadá? Co se v animátorské práci za uplynulé roky změnilo? Jak se Marta Kačorová dostala k designu interiéru a jak postupovala při změnách prostor účastníků pořadu Bydlení je hra nebo Chalupa je hra? Který svůj projekt považuje za nejpodařenější?  A jaké postavení mají v tomto uměleckém světě ženy? Nejen na tyto otázky odpovídá v pořadu Před půlnocí Marta Kačorová.

Video Před půlnocí
video

Před půlnocí