Pro titul vicemistra v drytoolingu si Jan Straka vylezl s bruslemi

Brno - V Brně se již počtvrté sešli milovníci zimního lezení, ostrých cepínů a maček. Mezinárodní mistrovství České republiky v drytoolingu ovládla už potřetí Lucie Hrozová, v mužské kategorii překvapil vítězstvím junior Svolšjak ze Slovinska.

Na největší venkovní lezecké stěně ve střední Evropě si s finálovou cestou obtížnosti M10 nejlépe poradil junior Janez Svolšjak ze Slovinska. O příjemné překvapení se ale postaral domácí lezec Jan Straka.

Video MČR v drytoolingu ovládla Lucie Hrozová
video

MČR v drytoolingu ovládla Lucie Hrozová

Dvaatřicetiletý lezec se drytoolingu věnuje teprve rok, na finálovou cestu vyrazil v upravených bruslích i s vyhrnutými rukávy a na top dosáhl v druhém nejrychlejším čase sedm minut a třiatřicet vteřin. „Výhodou bruslí je, že jsou pevné, na druhou stranu jsou těžší než originální boty na drytooling, ale já jsem s nimi spokojený, navíc je v nich teplo,“ vysvětlil s úsměvem Jan Straka.

Video Rozhovor s vicemistrem Janem Strakou
video

Rozhovor s vicemistrem Janem Strakou

Ženám kralovala v rychlosti i obtížnosti nejlepší česká lezkyně Lucie Hrozová. Čtvrtá žena Světového poháru dokázala topu dosáhnout o dvě minuty rychleji než juniorská vicemistryně světa Martina Kratochvílová. „První půlku jsem lezla velmi opatrně, z ohlasu publika jsem ale tušila, že do toho musím šlápnout, přitom se maximálně koncentrovat, abych neudělala chybu,“ popsala královna českého lezení Lucie Hrozová.

Video Rozhovor s Martinou Kratochvílovou a Lucií Hrozovou
video

Rozhovor s Martinou Kratochvílovou a Lucií Hrozovou

Dvacetiminutový záznam z mistrovství v drytoolingu můžete sledovat 10. prosince v 16:50 na ČT Sport.

Video Sportovní lezení - M ČR v drytoolingu 2013 Brno
video

Sportovní lezení - M ČR v drytoolingu 2013 Brno