Češky porazily Polsko, do semifinále postoupilo i Švýcarsko

Ostrava - České florbalistky bez problémů vyhrály ve čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě nad Polskem 10:1 a v sobotu je od 17:00 čeká bitva o finále s obhájkyněmi titulu Švédkami. Hattrickem se na jasném vítězství podílela útočnice Tereza Urbánková, tři body za dvě trefy a jednu přihrávku si připsala obránkyně Nikola Černá. V posledním čtvrtfinále porazily Švýcarky Německo a v semifinále se střetnou s Finskem.

První vystoupení domácího týmu po přesunu z Brna, kde se hrály základní skupiny, sledovalo v ČEZ Aréně 2 747 diváků. Překonali dosud nejvyšší návštěvu na turnaji z nedělního duelu se Švýcarskem (2 528). Outsider odolával do páté minuty. První trefy se nesly ve znamení pomsty dvou ze šesti pamětnic jediné české porážky s Polkami z juniorského mistrovství světa v roce 2008.

Brankářka Jaczewská poprvé kapitulovala po střele Černé od půlky do pravého horního rohu a další gól přidala v deváté minutě Paulovičová. Provázková v české brance byla prakticky bez práce. Ve 13. minutě upravila už na 3:0 po otočce ve velkém brankovišti Jarolímová. „Měly jsme štěstí, že jsme daly rychlý gól. Pak nám to tam začalo padat. Pak jsme se nechaly spíš strhnout atmosférou, protože si každá hráčka chtěla vstřelit gól,“ řekla Černá. „Bylo to rozlítané, měly jsme mezery do obrany. Přes vysokou výhru v šatně asi nedostaneme pochvalu. Kdybychom hrály takhle se Švédskem, tak tu desítky dostaneme my.“


Po 46 vteřinách druhého dějství se podruhé prosadila Černá a ve 25. minutě přidaly Češky lahůdkový gól. Lobovanou přihrávku Hyršlové trefila první ze vzduchu Jarolímová. „Já to na tréninku trefuju pořád. Holky si ze mě dělají srandu, že po zemi mi přihrávat nemá cenu. Jen vzduchem. Jsem na to zvyklá z tenisu, který jsem hrála,“ řekla Anet Jarolímová. Po polovině utkání musela hájit čistý štít Provázková proti osamocené Legowské. Vzápětí málem dovršila hattrick Jarolímová, ale ukazatelem skóre pohnula až Sládečková.

Ještě 34 vteřin před pauzou se trefila i nejlepší česká kanonýrka Urbánková, která další gól přidala 11 sekund po pauze a ve 47. minutě dovršila druhý hattrick za sebou. Předtím pokazila Provázkové nulu Krzywaková. „Desítky“ v polské síti se fanoušci dočkali až 17 sekund před koncem díky Dominice Šteglové. Kanonýrka Tereza Urbánková si vylepšila bilanci na sedm tref a věří, že ji ještě v bojích o medaile rozšíří. „Asi mi přináší štěstí můj nápis na flašce 'Trefuj bránu'. Snad se mi bude dařit nadále,“ řekla Urbánková, která nastřílela tři branky i v pondělí Lotyšsku.

Video Sestřih utkání Česko - Polsko
video

Sestřih utkání Česko - Polsko

Sestřih utkání Česko - Polsko

Sestřih 1. třetiny utkání Česko - Polsko

Sestřih 2. třetiny utkání Česko - Polsko

Sestřih 3. třetiny utkání Česko - Polsko

Ohlasy utkání Česko - Polsko

MS ve florbale žen 2013 - Česko - Polsko

ČR - Polsko 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Černá (Čapková), 9. Paulovičová (Žůrková), 14. Jarolímová (Černá), 21. Černá (Jarolímová), 25. Jarolímová (Hyršlová), 37. H. Sládečková (Hyršlová), 40. Urbánková (D. Šteglová), 41. Urbánková (Billá), 47. Urbánková (D. Šteglová), 60. D. Šteglová (Billá) - 42. Krzywaková (Timeková). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 2 747.

ČR: Provázková - Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, od 31. navíc Billá - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - od 41. navíc Macurová, Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.