Vánoční program rožnovského skanzenu vyvrcholí živým betlémem

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko)- Předvánoční program Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vyvrcholí o víkendu 21.a 22. prosince živým betlémem v Dřevěném městečku. Návštěvníci se po oba dny od 17:00 mohou těšit na lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše.

V prosinci letošního roku uplyne 20 let od prvního uvedení tohoto programu ve Valašském muzeu. „Při psaní scénáře vycházel autor Jaroslav Štika z Evangelia sv. Matouše a z tradice takzvaných vánočních pastýřských her, nazývaných též pastuši, betlemáři. V roce 2011 doznal původní scénář změn. Přibyly autentické záznamy pastýřské hry z moravsko-slovenského příhraničí a koledy místního učitele Josefa Tvarůžka,“ popsal Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Malý Beskyd, cimbálová muzika Ondřejníček, Žesťový kvintet a družina Tří králů na koních.

Také od 26. do 31. prosince si mohou lidé užít povánoční pohodu a volné dny procházkou Dřevěného městečka i Valašské dědiny. V tyto dny bude otevřeno od 09:00 do 16:00. Vánoční mše svatá se koná v kostele sv. Anny z Větřkovic 28. prosince v 16:00. Muzeum bude otevřeno i na Nový rok, a to od 12:00 do 16:00.