Převládá zklamání, shodují se házenkářky po návratu z MS

Luhačovice – S bilancí dvou výher a čtyř proher se vrátily české házenkářky z mistrovství světa v srbském Novém Sadu. Svěřenkyním Jana Bašného již v osmifinále vystavily stopku obhájkyně titulu Norky. České hráčky si sice s postupem do vyřazovací části splnily cíl, ale přesto mezi nimi vládlo zklamání.

Český tým žehral zejména na těžký los v základní skupině. „Ambice toho týmu byly větší. Chtěli jsme porazit některý evropský tým, což se nám nepodařilo. Takže je to taková poloviční spokojenost, poloviční nespokojenost,“ řekl po příletu Bašný.

Video Rozhovor s trenérem Janem Bašným
video

Rozhovor s trenérem Janem Bašným

Jednou z příčin, která způsobila brzký konec, byla podle českých házenkářek špatná forma. „Nefungovala nám obrana, o kterou jsme se opíraly ve všech kvalifikacích. A nepřišla forma. Neměly jsme ji vůbec načasovanou,“ postěžovala si nejlepší česká střelkyně na turnaji Iveta Luzumová.

Video Rozhovor s Ivetou Luzumovou
video

Rozhovor s Ivetou Luzumovou

Nespokojená se svými výkony byla česká kapitánka a jedna z tahounek týmu Petra Vítková. „Osobně jsem trošku zklamaná, že jsem nehrála tak, jak jsem si představovala před šampionátem. Bohužel mě zastihlo zranění a nemohla jsem holkám tolik pomoct,“ prozradila Vítková.

Video Rozhovor s kapitánkou Petrou Vítkovou
video

Rozhovor s kapitánkou Petrou Vítkovou

Češky další důležité zápasy čekají již v březnu, kdy se s Černou Horou utkají o účast na mistrovství Evropy.

Video České házenkářky se vrátily domů z mistrovství světa
video

České házenkářky se vrátily domů z mistrovství světa