Nová parkovací místa mají ulehčit lidem z ostravského sídliště

Ostrava – Obyvatelé sídliště Fifejdy často marně hledají místo, kde zaparkovat své automobily. Kritickou situaci by mělo vyřešit zřízení několika desítek nových parkovacích míst v Hornopolní ulici. Ty nechal ostravský centrální obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

„Městský obvod se dlouhodobě snaží řešit neutěšenou situaci nedostatku parkovacích míst v oblasti Fifejdy. Zhruba 50 parkovacích stání nyní vzniklo zúžením části čtyřproudové komunikace Hornopolní do dvou jízdních pruhů," řekla mluvčí obvodu Jana Pondělíčková.

Situaci komplikují pracovníci nedalekých administrativních budov, kteří parkovací místa na sídlišti často obsazují. Představitelé radnice se už proto sešli se zástupci firem z okolních kancelářských objektů, jejichž zaměstnanci využívají parkoviště na sídlišti.

„Informoval jsem je o zřízení těchto parkovacích míst. Zároveň jsem je požádal, aby předali tuto informaci o možnosti parkování svým zaměstnancům. Cílem je zklidnění situace a zlepšení podmínek pro rezidenty sídliště Fifejdy," řekl místostarosta Dalibor Mouka.

V Praze je problém zaparkovat
Zdroj: ČT24

Příští rok by pak měl lidem ze sídliště parkování ještě ulehčit, obvod si totiž nechal zpracovat analýzu všech volných ploch. Dnes už má zpracované projekty na stavbu nových parkovacích míst.

„V příštím roce tak budeme moci zajistit výstavbu velkého parkoviště na ulici Generála Píky, kde vznikne až 80 nových stání. Dalších osm desítek míst vznikne v ulicích Lechowiczova a J. Brabce," doplnila mluvčí Pondělíčková.

Menší parkoviště vzniknou i v ulicích Generála Janouška, Ahepjukova a Oskara Motyky. Celkem se bude jednat o 65 nových parkovacích míst.