Hranice se pustí do další rozsáhlé opravy domova pro seniory

Hranice – Začátek roku se v Hranicích ponese v duchu oprav, jako první přijde na řadu rozsáhlá rekonstrukce domova důchodců. Úpravy se budou týkat především vnitřního vybavení, cena by se měla vyšplhat přes 13 miliónů.

„Jde již o třetí velkou opravu jeho komplexu. Dokončena by měla být v první polovině příštího roku,“ řekla starostka Radka Ondriášová. Předchozí dvě opravy se týkaly exteriérů domova, vyměnily se okna a opravila se fasáda.

„Půjde o rekonstrukci vnitřních prostor, její součástí je i rekonstrukce sociálních zařízení jednotlivých pokojů. Obyvatelé musejí počítat s tím, že tam bude docházet k přesunům, ale není to nic neobvyklého," uvedla starostka Radka Ondriášová.

Senior centrum získalo nejvíce bodů v celé republice
Zdroj: ČT Brno

Od ledna se odborníci zaměří na výměnu výtahů či rekonstrukci společenských prostor. V plánu je také rekonstrukce více než tří desítek koupelen, které by měly vyhovovat současným obyvatelům. „Objekt byl kolaudován v roce 1985 a od té doby tam nedošlo k zásadním opravám. Sociální zařízení jsou navržena pro obyvatele, kteří tenkrát byli mobilní. Dnes se zvětšuje počet těch, kteří jsou hůře pohybliví a potřebují sociální zařízení bezbariérové," doplnila starostka.

Rekonstrukce by měla také zlepšit podmínky pro zdravotnické procedury. Budou instalovány speciální vířivé vany a zrekonstruována místnost vodoléčby. V komplexu bude také vybudována nová stálá kaplička.

Domov pro seniory je v Hranicích jediný. Je složen ze tří pavilonů. Areál, ve kterém žije přes 200 důchodců, byl vybudován v letech 1981 až 1986.